Mobilā versija
+22.9°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

Uzrakstu “Rīga” tomēr iekļaus valsts aizsargājamo objektu sarakstā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Izvērtējot visus iebildumus, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) nolēmusi tomēr iekļaut Rīgas robežzīmes valsts aizsargājamo objektu sarakstā, aģentūrai BNS pastāstīja VKPAI Juridiskās un pieminekļu uzskaites daļas vadītāja Līga Ābele.

Viņa sacīja, ka atbilstoši dokumenti tiks sagatavoti un iesniegti Kultūras ministrijā janvāra sākumā.

Šādu lēmumu ceturtdien pieņēmusi VKPAI Kultūras pieminekļu uzskaites ekspertu padome, izvērtējot visus saņemtos iebildumus un ierosinājumus. Pret Rīgas robežzīmju iekļaušanu valsts aizsargājamo objektu sarakstā iebilst gan Rīgas dome un Rīgas būvvalde, gan Satiksmes ministrija.

Ābele atgādināja, ka VKPAI nav obligāti jāsaņem piekrišana kāda objekta iekļaušanai valsts aizsargājamo objektu sarakstā, bet jāizvērtē visi par un pret.

VKPAI septembra sākumā nolēma četras Rīgas robežzīmes iekļaut valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Dokumenti par robežzīmju iekļaušanu valsts aizsargājamo objektu sarakstā VKPAI jāiesniedz Kultūras ministrijā. Galīgais lēmums par objekta iekļaušanu aizsargājamo sarakstā jāpieņem kultūras ministram.

Uzraksta “RĪGA” autors ir mākslinieks Valdis Celms. Uzraksta “RĪGA” katrs burts ir 2,6 metrus augsts. Burti projektēti kombinātā “Māksla”, no metāla karkasa un betona izgatavoti Rīgas kuģu remonta rūpnīcā. Robežzīme uzstādīta 1980. gada maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu nekada liela māksla vai vesturiska vērtība gan tā nav. Valstī iet boja simtiem tukstosiem vērtību, ko vajadzetu pasargāty, bet tur pieminekļu sargiem rokas par īsām. Tiklīdz nopērk jauns īpašnieks, tā uzbliež 1000 prasības un noteikumus, kaut līdz tam paši ļāvusi sagrūt piemineklim visus pēdejos 20-50 gadus, kā nu kurajam.

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+