Pasaulē
Eiropa

Vācijā plaša operācija pret minimālās algas nemaksātājiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA/AFP

Vācijas varasiestādes otrdien visā valstī sākušas uzņēmumu inspicēšanu, pārbaudot, vai darbiniekiem netiek maksāts mazāk par valstī noteikto minimālo algu.

Divas dienas ilgajā operācijā iesaistīti apmēram 6000 finanšu inspektoru. Šīs masu pārbaudes nolūks ir atklāt uzņēmumus, kas darbiniekiem maksā zemāku atalgojumu nekā oficiāli noteiktā minimālā alga – 8,84 eiro stundā -, vai izmanto cita veida nelegālās nodarbināšanas metodes.

Operāciju vada Federālais Muitas dienests, kas pakļauts Finanšu ministrijai.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas aplēsēm valsts budžets 2017.gadā minimālās algas noteikumu neievērošanas dēļ zaudējis vairākus miljardus eiro.

Tomēr tiek uzskatīts, ka minimālā atalgojuma normas neievērošana un nelegālā nodarbinātība ir vēl lielāka problēma, nekā liecina oficiālā statistika.

Personāla trūkuma dēļ Muitas dienesta Finanšu kontroles nodaļa (FKS) pērn pārbaudījusi tikai 2,4% uzņēmumu.

Kopumā FKS ierosinājusi 2500 lietas, puse no kurām noslēgusies ar naudassoda noteikšanu darba devējiem.

Finanšu ministrs Olafs Šolcs vēlas līdz 2021.gadam FKS darbinieku skaitu palielināt no 6800 līdz 8500.

Kā liecina pētījums, kuru šogad veikusi Vācijas Arodbiedrību konfederācija, 2,7 miljoni strādājošo jeb aptuveni desmitā daļa no visa darbaspēka saņem mazāku atalgojumu nekā minimālā alga.

Savukārt saskaņā ar Vācijas Ekonomisko pētījumu institūta aplēsēm 2017.gadā zemāku atalgojumu nekā minimālā alga saņēma 1,8 līdz 2,6 miljoni strādājošo.

Visbiežāk neatbilstoši zemu atalgojumu saņem strādājošie celtniecībā un gaļas apstrādē, kā arī apkopēji un viesnīcu personāls.

Vācijas valdība vispārējo minimālo algu ieviesa tikai 2015.gadā.

LA.lv