×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Vācijas arī interneta lietotājiem būs jāmaksā televīzijas nodoklis

Foto - AFPFoto - AFP

Ilustratīvs attēls

Visiem iedzīvotājiem, kuriem ir dators ar interneta pieslēgumu, arī jāmaksā radio un televīzijas nodoklis, nolēmusi Vācijas Konstitucionālā tiesa.

Radio un televīzijas nodoklis, kas tiek izmantots sabiedrisko raidorganizāciju finansēšanai, izraisa diskusijas jau daudzus gadus, jo tiek piemērots arī datoriem ar interneta pieslēgumu, neskatoties uz to, kā tas tiek izmantots. Konstitucionālajā tiesā ar sūdzību bija vērsies kāds advokāts, kurš apgalvoja, ka sava biroja datoru, kas pieslēgts internetam, neizmanto, lai skatītos televīzijas pārraides, un nekad neizmantos. Zemākās instances tiesā advokāta sūdzība tika noraidīta un arī Konstitucionālā tiesa nolēma, ka viņam šis nodoklis būs jāmaksā.

Sabiedriskā raidorganizācija ARD tiesas lēmumu vērtē atzinīgi, jo tiesneši ņēmuši vērā sabiedriskā radio un televīzijas nozīmību. Konstitucionālā tiesa secināja, ka nodokļa paplašināšana, iekļaujot arī datorus ar interneta pieslēgumu, nav pretrunā ar konstitūciju un novērš izvairīšanos no šī nodokļa maksāšanas. Sākot ar 2013. gadu, Vācija pāries uz vienotu nodokli, proti, katrai mājsaimniecībai būs jāmaksā 17,98 eiro (12,64 lati) mēnesī, neskatoties uz tajā esošo tehnikas daudzumu un saņemtajiem televīzijas vai radio pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+