×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Vai jūtat pavasara tuvošanos?


Natella Zustare, 
darbojas intelektuālā īpašuma aizsardzībā: 
”Pavasari ļoti gaidu. Tieši šorīt dzirdēju, ka putni sākuši dziedāt pavasara dziesmas. Noskaņojumu uzlabo jaukā saulīte, bet vienlaikus arī rada lielu kārdinājumu pēc siltuma, pagaidām ļoti auksts.

 

Siltumu arī gribas sagaidīt visvairāk par visām citām pavasara vēsmām, jo, kad būs silts, arī pārējie vēstneši nekur nekavēsies.”

 

Kaspars, 
arhitekts:
 “Pagaidām lielā aukstuma dēļ pavasari nejūtu. Vienīgais, ko no šodienas apstākļiem var saistīt ar tuvojošos gadalaiku, pagaidām ir saule. Īstais pavasara klātbūtnes vēstnesis ir pavisam vienkāršs – aktīvi sāk uzdarboties kūlas dedzinātāji. Protams, nenoliedzu, esmu noilgojies pēc siltuma, zaļās zāles, svaigā pavasara gaisa un putnu dziesmām, bet pavasaris nekur nepaliks. To nevajag gaidīt, tas atnāks pats.”

 

Dzintra Uibo, 
darbojas grāmatvedībā:
 “Pirms kāda laika pāris dienas tik tiešam bija stipri jūtama pavasara elpa, bet patlaban gan ļoti auksts. Taču dažiem pavasara vēstnešiem arī aukstums nekaitē – spīd saule, kļūst garākas dienas, čivina putniņi, ziedu veikalos parādās narcises, hiacintes. Pēdējā mēneša laikā neesmu bijusi ārpus Rīgas, tāpēc nekādas citas pavasara zīmes nav bijis izdevības dabā saskatīt. Bet ļoti gribas pēc iespējas drīzāk sagaidīt arī siltumu, dabas pamošanos, pirmos zaļumus, pumpurus un jauko, pavasarim raksturīgo smaržu.”

 

Džems Viņķis, 
strādā foto veikalā: 
”Pavasari gaidu, bet, ja no rīta aiz loga vēl aizvien –17 grādu, ar tā vēstnešiem ir diezgan pašvaki. Pa dienu jau nedaudz labāk. Nevar noliegt, pa drusciņai neizbēgami tas tuvojas – daudz saulītes, aizvien garāka diena, tūliņ jau klāt Lieldienas. Ejam uz gaišo pusi, tas noteikti jūtams.”

 

Mārīte, 
bezdarbniece: 
”Pavasaris jau sen ar vienu kāju ir iekāpis Latvijā – dārzā čivina dažādi putni, zied sniegpulkstenītes un no zemes savus degunus pabāzuši arī pavisam nelieli tulpju asniņi. Traucē tikai aukstais laiks. Dikti vajag siltumu – gan mums, cilvēkiem, gan visai dzīvai dabai. Gribas arī, lai beidzot nokūst briesmīgā, grubuļainā ledus kārta, kas noklājusi vairākumu mazākas nozīmes ceļu.”

 

Edgars Burmeisters, 
jurists:
 “Vispār saule spīd pavisam citādi nekā ziemā, dzied putni, vietām, kur nokusis sniegs, var redzēt šādus tādus asniņus. Bet pagaidām, lai pilnībā atdzimtu visa daba, temperatūra ir pārāk zema. Tikko atbraucu no siltajām zemēm, tāpēc šāds Latvijas pavasaris man ne visai patīk. Principā tas, ko šobrīd var manīt, ir tikai pāris priekšvēstneši – paša pavasara vēl nav. Kad būs silts un koki, krūmi, ziedi būs izplaukuši, tad arī varēs teikt, ka tas ir pienācis.”

 

Viktors, 
pensionārs:
 “Nevajag steigties, ziemai arī jābeidzas. Kādas dienas pavasaris jau bija, bet ziema tomēr vēl nolēma neatkāpties. Galvenie pavasara vēstneši ir gājputni, konkrēti – dzērves, taču es personīgi tās vēl neesmu redzējis atgriezušās. Pašreizējam laikam jau nav ne vainas, un pavasari var vēl pagaidīt, vienīgi gribas, lai ātrāk kļūtu silts, jo šai trakajā aukstumā sāp kauli un visas malas.”

 

Signe Kazāka, 
tulce:
 “Šobrīd ir ļoti auksts, tāpēc pavasari vēl diemžēl nevar just, bet es ceru, ka nākamnedēļ situācija mainīsies un pavasaris būs mums vismaz soli tuvāk. Pirmo soli jau gan tas ir spēris – sniedz sildošu saulīti jo dienas, jo ilgāk, bet visvairāk tomēr gaidu siltumu, zaļumu – izplaukušus kokus un puķes.”

 

Fakti

* 18. martā saules spīdēšanas ilgums Latvijā pārsniegs 12 stundu, tātad diena būs kļuvusi garāka par nakti.

* 20. martā iestājas astronomiskais pavasaris.

* Jau 27. februārī Siguldā manītas uzziedējušas pirmās pavasara vēstneses – sniegpulkstenītes, tajā pašā dienā Saldus apkārtnē novēroti arī pirmie no ziemotnēm atlidojušie putni – lauku cīruļi.

* Veikalos jau ir pieejami Latvijā šajā ziemā izaudzētie lociņi, lapu salāti, vietējie gurķi un tomāti.

* Laika vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka laiks kļūšot siltāks pēc 20. marta, un pirms Lieldienām sals atkāpsies. Saulainās pēcpusdienās gaisa temperatūra pakāpsies līdz + 8.. +10 grādu robežai, sākšoties strauja sniega kušana un ledus iešana upēs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+