×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

Vairāki simti cilvēku piedalījās “Baltijas praidā 2012”

praids4

Pamatīgā lietū un krusā vairāki simti cilvēku sestdien, 2.jūnijā, no Ģertrūdes un Tērbatas ielas krustojuma devās lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības “Mozaīka” rīkotajā gājienā “Baltijas praids 2012” uz Vērmanes dārzu.

Gājiena dalībnieki bija rotājušies ar “Baltijas praida 2012” un “Mozaīkas” simboliku, bet rokās turēja dažādus plakātus un karogus. Bija manāmi karogi varavīksnes krāsās, kā arī Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas, Baltkrievijas un citu valstu karogi.

Uz plakātiem attēloti tādi saukļi kā “Par mīlestību starp cilvēkiem, nevis starp dzimumiem!”, “Vienlīdzība un cilvēktiesības visiem!”, “Ar mums ir jautri, nāc pie mums” un citi. Tika atskaņotas dziesmas dažādās valodās, cilvēki laida ziepju burbuļus.

Gājiena tuvumā atradās daudz policijas pārstāvju un skatītāju. Pasākuma pretinieku bija maz un gājienā sākumā atskanēja vien daži svilpieni.

 

Gājiena sākumā atskanēja daži svilpieni no skatītāju vidus, bet pie Dzirnavu ielas pasākuma dalībniekus sagaidīja aptuveni desmit cilvēki, kuri svilpa, rādīja nepieklājīgus žestus un turēja pret praidu vērstus plakātus, piemēram, “Pārtraukt agresīvo homoseksuālisma propagandu” un “Pederastija=Pedofīlija”. Policijai izdevās konfrontējošās puses nošķirt un tālāki incidenti nesekoja. Pie Saktas puķu tirdziņa gājienu sagaidīja vairāki cilvēki, kas bija tērpušies cūku maskās un turēja plakātu “Latvija izmirst”.

Pasākumā piedalījās arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

Vērmanes dārzā, kur noslēdzās gājiens, un tā apkārtnē pulcējās vairāki desmiti policistu, novēroja aģentūra LETA. Pasākuma vietā bija ieradušies gan pašvaldības, gan valsts policijas pārstāvji. Dažiem no tiem bija suņi, ar kuru palīdzību pārbaudīja apkārtni.

Gājiena dēļ tika ierobežota satiksme Vērmanes dārza apkārtnē. Ar dzeltenām metāla barjerām norobežoti Vērmanes dārzam pieguļošie Elizabetes un Tērbatas ielas posmi, tomēr gājējiem pārvietoties nebija liegts. Pats Vērmanes dārzs apmeklētājiem bija slēgts.

Pēc gājiena Vērmanes dārzā notika sapulce “Par cilvēktiesībām”. Plānots, ka pasākumā piedalīsies aptuveni 650 dalībnieki. Vērmanes dārzā Baltijas praida laikā uzrunu teica Gārbere. Baltijas praidā piedalījās un uzrunas teica arī ASV valsts sekretāres palīga vietnieks ASV Valsts departamenta Demokrātijas, cilvēktiesību un darba lietu birojā Tomass Melia un ASV vēstnieks Igaunijā Maikls Polts. Pasākumā piedalījās arī citas ASV vēstniecību Baltijā amatpersonas.

Ar ASV vēstniecības atbalstu pasākumā “Par cilvēktiesībām” Vērmanes dārza estrādē uzstājās ASV “indie” roka grupa “Betty”.

Baltijas praidā Rīgā īpašā nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšanas pasākumā piedalījās arī LGBT organizāciju pārstāvji un cilvēktiesību aktīvisti no septiņām bijušās Padomju Savienības bloka valstīm, kur pulcēšanās brīvība vēl aizvien ir liegta. Šis ir pirmais šāda veida solidaritātes pasākums bijušās PSRS teritorijas valstu starpā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+