×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Vairākums iedzīvotāju neatbalsta dzīvokļa piešķiršanu eksprezidentiem

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākums Latvijas iedzīvotāju atbalsta Valsts prezidenta Andra Bērziņa ierosinājumu atteikties no dzīvokļa piešķiršanas eksprezidentiem, to aizstājot ar pensijas palielinājumu.

Pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veiktajā aptaujā noskaidrojies, ka 69% aptaujāto ir pārliecināti, ka ir nepieciešamas izmaiņas saistībā ar eksprezidentu sociālajām garantijām, tostarp dzīvokļa nodrošināšana jāaizstāj ar pensijas palielinājumu.

Tikmēr tādu, kuri uzskata, ka šādas izmaiņas nav nepieciešamas, ir krietni vien mazāk – 16%, kamēr 15% aptaujāto bija grūti atbildēt uz šādu jautājumu.

Aptauja veikta laikā no 9. līdz 11.oktobrim, un tajā piedalījās 550 ekonomiski aktīvie valsts iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāti 11.oktobrī nodeva izskatīšanai komisijās Valsts prezidenta Andra Bērziņa iesniegtos grozījumus likumā “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu”, kas paredz atteikšanos no valsts dzīvokļa piešķiršanas un luksusa klases limuzīna iegādes un nomas bijušajām valsts pirmajām personām.

Koalīcijas partiju pārstāvji iepriekš pauda gatavību vērtēt prezidenta priekšlikumus.

Bērziņa iesniegtais likumprojekts piedāvā atteikties no garantijas, kas nosaka, ka personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, nodrošināms valsts dzīvoklis. Vienlaikus kā kompensējošs mehānisms tiek piedāvāts ikmēneša pensijas palielinājums un iespēja izmantot reprezentācijas telpas Valsts prezidenta rezidencē.

Otrais ierosinājums attiecībā uz sociālajām garantijām saistīts ar eksprezidentu automašīnu iegādi, jo pašreizējie normatīvie akti neparedz tās izvēles kritērijus. Likumprojekta argumentācijas sadaļā uzsvērts: “Pienākumi, ko pilda persona, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, parasti nav saistīti ar tādām funkcijām, ka būtu nepieciešams luksusa klases limuzīns, kāds varētu būt vajadzīgs trijām augstākajām valsts amatpersonām.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+