×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Valdība varētu atbalstīt ieceri NMPD auto pirkt par valsts līdzekļiem

LETALETA

Valdība varētu atbalstīt Veselības ministrijas (VM) ieceri Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) transportlīdzekļus iegādāties par valsts līdzekļiem, nevis nodot to ārpakalpojumā, kā tas bija līdz šim, pirmdien žurnālistiem apstiprināja premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Koalīcijas partijas pirmdien uzklausīja Valsts kontroles (VK) viedokli. Par NMPD transportlīdzekļu iegādi valdība lems otrdienas sēdē.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pauda pārliecību, ka ministri otrdien atbalstīs VM priekšlikumu. Viņš uzsvēra – VK apstiprinājusi, ka valsts transportlīdzekļu iegādi var veikt efektīvāk nekā ārpakalpojumā.

Jau ziņots, ka valdība iepriekš nepieņēma lēmumu par NMPD transportlīdzekļu iegādi. Veselības ministrs uzskata, ka valdībai jāatceļ augusta lēmums, kas paredz VM uzņemties ilgtermiņa saistības uz septiņiem gadiem līdz 52,54 miljoniem eiro, izsludinot konkursu par transportlīdzekļu iepirkumu. Pēc ministra domām, 40 transportlīdzekļi nākamgad jāiegādājas par valsts līdzekļiem.

Pret VM pozīciju bija finanšu ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”). Viņš iepriekš uzsvēra, ka valdībai vēl jādiskutē par to, no kādiem līdzekļiem transportu iegādāties. Reirs norādīja, ka viņam nav pārliecības, ka valsts ietaupīs līdzekļus, atsakoties no ārpakalpojuma.

Savukārt Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija vienbalsīgi atbalstīja NMPD transportlīdzekļu iegādi par valsts līdzekļiem, nevis nodot to ārpakalpojumā, kā līdz šim.

VM pozīcija paredz, ka atbalstāma operatīvā medicīniskā transporta nodrošināšana Rīgas reģionālajam centram bez ārpakalpojuma piesaistes no 2015.gada maija, iegādājoties transporta līdzekļus līzingā 2015.gadā no valsts budžeta līdzekļiem, bet 2016. un 2017.gadā plānotajai transporta nomaiņai piesaistīt Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda finansējumu.

Kopumā Latvijas apkalpošanai nepieciešami 254 transportlīdzekļi, tostarp 96 no tiem ir Rīgas reģiona centram. Pavisam NMPD rīcībā pašlaik ir tikai 214 transportlīdzekļu, kurus var izmantot neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai, tādēļ nākamgad nepieciešami 40 jauni transportlīdzekļi.

Lai pārņemtu transportlīdzekļu nodrošināšanu, nepieciešams 2 267 026 eiro papildu finansējums.

NMPD organizē un nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem ikdienā, kā arī ārkārtas medicīniskajās situācijās un katastrofās, tostarp gadījumos, ja nepieciešamais medicīniskās palīdzības apmērs pārsniedz ārstniecības iestādes resursu iespējas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+