×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Valensa aicina izveidot Eiropas Savienotās Valstis

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Polijas prezidents un leģendārais poļu arodkustības “Solidaritāte” līderis Lehs Valensa mudinājis izveidot Eiropas Savienotās Valstis.

“Mums pēc iespējas ātrāk ir jāizveido Eiropas Savienotās Valstis,” preses konferencē Vīnē sacīja Valensa. Pēc viņa domām, tikai kā vienota valsts Eiropa varētu kļūt par nopietnu spēlētāju pasaules politiskajā arēnā. Valensa prognozēja, ka Eiropas Savienotās Valstis nedz šodien, nedz rīt vēl nekļūs par realitāti, taču galu galā tas notiks.

Jautāts, kā tas varētu notikt, ņemot vērā daudzās valstīs valdošo eiroskepsi, ar Nobela Miera prēmiju godinātais Valensa atgādināja par Polijas cīņu pret komunistisko režīmu. “Eiroskeptisms ir daudz mazāks šķērslis, nekā mums savulaik bija,” uzsvēra Valensa. Viņaprāt, “integrācijai nav alternatīvu”. Vienīgais jautājums ir, cik kļūdu vēl tiks pieļautas līdz šā mērķa sasniegšanai. “Jaunajā ērā” būs nepieciešama domāšanas maiņa, prognozēja Valensa.

“Mēs joprojām uzstājam, ka mūsu valsts ir svarīgāka par jebko citu,” viņš sacīja, paužot pārliecību, ka patiesībā daudz svarīgākas par dalībvalstu interesēm ir Eiropas intereses. “Mana paaudze vairumā gadījumu nav spējīga domāt šajās jaunajās kategorijās.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+