×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Kanādu neizdosies iebiedēt ar teroraktiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

This photo by Jason Ransom, courtesy of the Canadian Prime Ministers Office (PMO)shows Canadian Prime Minister Stephen Harper and his wife Laureen as they visit the National War Memorial to pay their respects to Corporal Nathan Cirillo in Ottawa, Ontario on October 23, 2014.

Kanādu neizdosies iebiedēt ar teroraktiem, paziņojis premjerministrs Stīvens Hārpers televīzijas uzrunā valsts iedzīvotājiem pēc trešdien notikušās apšaudes pie Kanādas parlamenta, kuras gaitā tika nogalināts karavīrs un šāvēju vēlāk nogalināja policija.

“Tas pamudinās mūs stiprināt apņēmību un divkāršot nacionālās drošības aģentūru centienus spert visus nepieciešamos soļus, lai noteiktu draudus un pretotos tiem un saglabātu Kanādas drošību,” sacīja Hārpers. Premjers uzsvēra, ka teroristiem “nebūs droša patvēruma”. Kanādas mediji ziņo, ka uzbrucējs, kas bija bruņots ar divstobru bisi, bija 32 gadus vecais Maikls Zehafs-Bibo, kurš jau pirms tam tika uzskatīts par “augsta riska” aizdomās turamo un kura pase bija konfiscēta, lai neļautu viņam doties karot uz ārvalstīm. Hārpers savā uzrunā atzina, ka šis incidents ir “drūms atgādinājums par to, ka Kanāda nav imūna pret tādiem teroraktiem, kādus esam redzējuši citur pasaulē”. “Mums arī tika atgādināts, ka uzbrukumi mūsu drošības personālam un mūsu pārvaldes institūcijām pēc būtības ir uzbrukumi mūsu valstij, mūsu vērtībām, mūsu sabiedrībai, mums, kanādiešiem kā brīvai un demokrātiskai tautai, kas iemieso cilvēku cieņu,” teica Kanādas premjers. Divas dienas pirms šā incidenta kāds kanādietis, kurš bija pārgājis islāmā, ar automobili tīši notrieca divus karavīrus, no kuriem viens gāja bojā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+