×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Valsts prezidents: Latvijā jāveido lielāki novadi (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pašvaldību loma nākotnē tikai pieaugs, bet valsts loma mazināsies, tādēļ objektīvi būtu jāraugās arī uz lielāku novadu veidošanu, ja tas attaisno mērķi – veicināt attīstību un uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti. To trešdien tikšanās laikā ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Latvijas novadu apvienības pārstāvjiem uzsvēris Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kā informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā, Bērziņš ar pašvaldības pārstāvošo organizāciju pārstāvjiem tikās, lai pārrunātu pašvaldībās aktuālos jautājumus, kas īpaši nozīmīgi pirms maija beigās gaidāmā LPS kongresa.

Sarunas laikā vairākkārt uzsvērts, ka Latvijas dalījums 21 attīstības centrā lielā mērā kavē novadu izaugsmi un pat veicina to degradāciju, kas novadu vadītāju skatījumā ir bīstama tendence.

Pārrunājot Eiropas Savienības (ES) fondu teritoriālo dalījumu, novadu pārstāvji uzsvēruši, ka nepieciešams katram atbalsta mērķim redzēt sasniedzamos rezultātus ikvienā pašvaldībā un pieejamos resursus dalīt teritoriāli. Tas savukārt prasa faktiskās situācijas teritoriālo izvērtējumu.

Pašvaldību pārstāvji pauda uzskatu: lai visas teritorijas attīstītos mērķtiecīgi un līdzsvaroti, nepieciešams “Valsts investīciju programmu uzņēmējdarbības atbalstam laika periodam 2014.-2020.gadam” pieņemt vienlaicīgi ar ES struktūrfondu finansējumu, lai iztrūkstošais finansējums novadiem, ko nevar nosegt ar ES līdzekļiem, tiktu papildināts ar finansējumu no valsts budžeta.

Sarunas laikā diskutēts arī par ceļu, mobilitātes un iekļaujošās izaugsmes jautājumiem, kur kā svarīgus faktorus pašvaldību pārstāvji minēja to, lai katram bērnam būtu iespēja nokļūt skolā ne ilgāk kā 45 minūšu laikā no mājām ar vienu sabiedrisko transportu vai skolas autobusu visos gadalaikos. Uzsvērts, ka tuvākajai sabiedriskā transporta pieturai jābūt ne tālāk kā divu kilometru attālumā no dzīvesvietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tikko izveidoja novadus, tērēja valsts naudu, bet Bērziņam atkal vajag reformas: novadi par maziem,
    jāapvieno! Ir vienreiz jāpiedzen no šiem mūžīgajiem ” reformatoriem” zaudējumi un jāsāk ar pašu Bērziņu. Lai maksā no savas kabatas par jaunajām “reformām”, ja ir tik pārliecināts, tad varbūt šī bezatbildība uz valsts rēķina beigsies.

  2. “Pa’svald’ibu reformu “”lakam pabeidza-tagd sakasim “”novadu reformu”‘:kurzeme+ Vidzeme=_Lembija, bet nu b’us Latgale +Zemgale=Leiputrija! Varb’ut v’el kolhozus atjaunosiet?

  3. nav ko riteni no jauna izgudrot Atbildēt

    Vislabākais risinājums:katrs novads bijušā rajona teritorijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+