×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

VARAM pieļauj Ogres HES slēgšanu ziemas laikā

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieļauj Ogres hidroelektrostacijas (HES) slēgšanu ziemas laikā, aģentūra BNS uzzināja ministrijā.

Pēc pēdējo dienu plūdiem Ogrē, kuros cieta vairāku cilvēku īpašumi, pašvaldība saredzēja arī HES vainu, jo savlaicīgi neesot atvērtas slūžas. Piektdien VARAM notika vides ministra Edmunda Sprūdža tikšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Edvīnu Bartkeviču.

Ministra preses sekretāre Maija Pētermane aģentūru BNS informēja, ka tiks izvērtēts, vai Ogres HES ievēro ekspluatācijas noteikumus.

“Ogres HES darbojas ar novecojušām tehnoloģijām, un tās tālākai darbībai ir tikai divi varianti: vai nu šīs tehnoloģijas tiks nomainītas pret jaunām, lai būtu iespējams veiksmīgi kontrolēt ūdens līmeni, vai arī ziemas laikā Ogres HES tiks slēgts,” pavēstīja Pētermane.

Ministrija arī apsvērs iespēju Latvijā ieviest civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu HES īpašniekiem.

Ogres novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs aģentūrai BNS pastāstīja, ka pašreiz apstiprināšanai VARAM ir iesniegti grozījumi saistošajos noteikumos, kas paredz par 90% samazināt nekustamā īpašuma nodoklim cilvēkiem, kuru ēkas un būves ir cietušas plūdos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+