×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

Varētu tiesāt Francijas labējo politiķi Lepēnu

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Parlamenta tieslietu komiteja lēmusi atņemt deputātes imunitāti Francijas labējai politiķei Marinai Lepēnai, tādējādi paverot ceļu Francijas tiesībsargājošajām iestādēm pret viņu izvirzīt kriminālapsūdzības par rasu naida kurināšanu, ziņo raidsabiedrība “Euronews”.

Pret Francijas labējās partijas “Nacionālā fronte” līderi izmeklēšana varētu tikt sākt saistībā ar viņas izteikumiem par musulmaņu kopienu Francijā. Pagājušā gada nogalē partijas saietā Lionā Lepēna musulmaņu lūgšanas uz ielām salīdzināja ar nacistiskās Vācijas iebrukumu Francijā. “Runājot par Otro pasaules karu, par okupāciju, mēs atkal varam runāt par mūsu zemes okupāciju. Šoreiz nav bruņutransportieru, nav karavīru, bet tā tāpat ir okupācija,” par musulmaņu lūgšanām uz ielām toreiz izteicās Lepēna.

“Marina Lepēna ir galēji labējā politiķe, kura regulāri vēršas pret Eiropas Savienību, bet tajā pašā laikā grib, lai tā viņu aizsargā no pašas valsts tieslietu sistēmas,” paziņojis EP tieslietu komitejas pārstāvis Sajads Karims. Gala lēmums par to, vai Lepēnai atņemt EP piešķirto tiesisko imunitāti tiks pieņemts tuvākajās nedēļās, kad par to būs jābalso visam eiroparlamentam.

“Nacistu veiktās Francijas okupācijas salīdzināšana ar musulmaņu lūgšanām daudzējādā ziņā ir šausmīga, apvainojoša un ļoti aizskaroša,” paudis Karims. “Viņas izteikumi ir pretrunā centieniem panākt sociālo mieru, savstarpējo sapratni un cieņu. Kopā ar citiem eiroparlamentāriešiem izlēmām Lepēnai atņemt deputātes imunitāti, un esmu pārliecināts, ka jūlijā mūsu piemēram sekos vairākums EP deputātu. Starp vārda brīvību un rasu naida kurināšanu pastāv sarkanā līnija.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+