Sports
Ziemas sports

Vasiļjevs lieliski noslido īso programmu pasaules čempionātā1

AFP/Scanpix

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ceturtdien Itālijas pilsētā Milānā pārliecinoši izpildīja pasaules čempionāta īso programmu un tajā ierindojās devītajā vietā, nodrošinot iespēju sacensties izvēles programmā.

Par savu priekšnesumu Vasiļjevs nopelnīja 84,25 punktus, kas viņam sākotnēji ļāva būt trešajam, bet pēc viņa startēja vēl astoņi sportisti, sešiem no viņiem pārspējot Latvijas sportista rezultātu.

No sava personīgā rekorda īsajā programmā, kas tika šogad uzstādīts Eiropas čempionātā, Vasiļjevs atpalika 0,86 punktus.

Saistītie raksti

Savu īsās programmas priekšnesumu Vasiļjevs sāka ļoti pārliecinoši, jo viņš sekmīgi izpildīja pirmos lēcienus, kā arī teicami padevās trīsarpus aksela lēciens, ar ko viņam bija problēmas pirms tam šosezon, turklāt turpinājumā Latvijas pārstāvis sekmīgi izpildīja trīskāršo flipu. Kopumā viņš nostartēja bez lielām kļūdām, būdams viens no spilgtākajiem slidotājiem īsajā programmā.

Pateicoties sekmīgajam sniegumam, Vasiļjevs nodrošinājis dalību sestdien gaidāmajā izvēles programmā.

Savukārt līderis pēc īsās programmas ar 101,94 punktiem ir amerikāņu sensācija Neitans Čens, kurš Phjončhanas olimpiskajās spēlēs veica sešus veiksmīgus četrkāršos lēcienus, kas nevienam citam iepriekš nebija izdevies. Otrais ar 100,08 punktiem ir krievs Mihails Koļada, bet viņam ar 96,78 punktiem seko vēl viens ASV pārstāvis Vinsents Žou.

Izvēles programmā iekļuva 24 labākie daiļslidotāji.

LA.lv