×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. marts, 2012
Drukāt

Vatikānam pārmet seksuālās vardarbības piesegšanu

vatikans2

Organizācija, kas pārstāv priesteru seksuālās vardarbības upurus Īrijā, apsūdzējusi Vatikānu nespējā uzņemties atbildību par noziegumu slēpšanu.

Organizācijas “One in Four” paziņojums ir atbildes reakcija Vatikāna ziņojumam, kurā publiskoti atklājumi, kas gūti, izmeklējot seksuālās vardarbības skandālus Īrijas baznīcā. Ziņojumā secināts, ka Īrijas bīskapi ir guvuši progresu bērnu aizsardzībā, bet “One in Four” izpilddirektore Meiva Lūisa norāda, ka Vatikāns tā arī nav pievērsies jautājumam, kādēļ katoļu baznīca Īrijā gadiem ilgi ir aizsargājusi priesterus, kuri seksuāli izmantojuši bērnus. “Kaut gan mēs atzinīgi vērtējam Vatikāna atklājumu, ka Īrijas baznīcā tagad pastāv laba bērnu aizsardzības prakse, mēs uzskatām, ka tā ir zaudēta iespēja pievērsties Vatikāna lomai politikas iemūžināšanā, kas pasargā vainīgos priesterus uz bērnu rēķina,” paziņoja Lūisa.

“Ir sarūgtinoši, ka Vatikāns neizmantoja izdevību atzīt, ka tā iejaukšanās seksuālās izmantošanas skandālā ir ļāvusi individuāliem katoļu baznīcas līderiem Īrijā ignorēt vadlīnijas un pasargāt baznīcas labo vārdu uz bērnu drošības rēķina,” viņa piebilda. Lūisa arī norādīja, ka pagājušā gada laikā viņas vadītā organizācija novērojusi, ka daļa baznīcas varasiestāžu ieņem arvien noraidošāku nostāju jautājumā par kompensāciju izmaksu cietušajiem. “Mums ir bijušas groteskas situācijas, kad augsta ranga garīdznieks tiekas ar izdzīvojušajiem, apliecina viņiem savu nožēlu par to, kas notika, bet vienlaikus dod norādes savām juristu komandām nākt klajā ar pilnu aizsardzību attiecībā uz civilās kompensācijas prasībām,” norādīja Lūisa. “Tas liek apšaubīt baznīcas nožēlas patiesumu.”

Īrijas bīskapi, atbildot uz Vatikāna ziņojumu, paziņojuši, ka vēlas apliecināt savas sāpes un kaunu par priesteru un citu garīdznieku pastrādātajiem noziegumiem pret nevainīgiem bērniem. Dublinas arhibīskaps Dīrmids Mārtins intervijā radio RTE sacīja, ka noziegumi, kas notikuši pa šiem gadiem, ir satraucoši un viņš saprotot upuru sāpes. “Es skatījos uz statistiku par sērijveida pedofiliem savā diecēzē. Viens vīrietis, mums ir 97 bērnu vārdi, ko viņš ir seksuāli izmantojis, un ir vēl daudz citu,” norādīja Mārtins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+