Pasaulē
Eiropa

Vatikāns nodrošinās bezpajumtniekiem frizierus un bārddziņus 16

Foto – AFP/LETA

Romas katoļu baznīcas vadība paziņojusi, ka, sākot ar 16. februāri, ik pirmdienas ikviens bezpajumtnieks varēs doties uz Vatikānā esošo Svētā Pētera laukumu, lai tur saņemtu bezmaksas friziera un bārddziņa pakalpojumus, raksta laikraksts “The Independent”.

Šie labdarības pasākumi ir daļa no pagājušā gada nogalē izsludinātās akcijas, kuras ietvaros paredzēts sniegt palīdzību bezpajumtniekiem. Turklāt Vatikānā paredzēts izvietot arī bezmaksas dušas. “Visus šos pakalpojumus bezpajumtnieki varēs saņemt īpaši ierīkotās telpās, kas atrodas Svētā Pētera laukumā,” paziņojis Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska pārstāvis bīskaps Konrāds Krajevskis.

Vatikāns lūgs bārddziņus un firzierus brīvprātības kārtā sniegt savus paklapojumus tieši pirmdienās, kad tradicionāli visā Itālijā skaistumkopšanas saloni ir slēgti. Daži saloni jau ziedojuši matu kopšanai, griešanai un veidošanai nepieciešamo aprīkojumu, kā arī krēslus un spoguļus.

Ar ideju par bezmaksas bārddziņu un friziera pakalpojumiem Vatikāns nāca klajā pēc tam, kad saņēma kāda bezpajumtnieka vēstuli, kurā viņš norāda, ka pārtiku Romā neesot grūti atrast, bet grūtības sagādājot mazgāšanās, raksta “The Independent”. Pērn Francisks izteicās, ka rūpes par nabadzīgajiem ir kristiešu pamatprincips.

LA.lv