×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Vecgads ar 50 čelliem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pazīstamais latviešu čellu trio „Melo-M” gada nogalē, 30. decembrī, Rīgas Kongresu namā sniegs grupas tradicionālo Vecgada lielkoncertu. Šajā reizē talantīgie mūziķi pārsteigs klausītājus, pirmoreiz muzicējot kopā ar vairāk nekā 50 čellistu „megaorķestri”. Atsaucoties uz lielo publikas interesi, čellu trio izsludinājuši arī Vecgada lielkoncerta dienas papildkoncertu.

Vecgada lielkoncertā čellu trio „Melo-M” tradicionāli atskatās uz gada laikā paveikto, priecējot klausītājus ar jaunu darbu pirmatskaņojumiem, kā arī atskaņojot visu laiku populārākos skaņdarbus no grupas repertuāra. Tā ieplānots arī šogad, koncerta pirmajā daļā izpildot Kārļa Auzāna oriģinālkompozīcijas no mūzikas programmas „No meža mēs nākam” – programma ir muzikāls stāstījums par mežu, no kura, iespējams, nākusi koksne „Melo-M” čelliem – cauri gadalaiku maiņām, dabas stihijām un klimata kaprīzēm, skatot meža iemītniekus un notikumus biezoknī līdz mežcirtēja satikšanai un atdzimšanai mūzikas instrumenta veidolā.

Kārlim Auzānam ir ievērojama komponista pieredze rakstot mūziku teātra izrādēm („Piafa”, „M. Butterfly”, „Pīters Pens” un „1984”, „Frankenšteins”), tāpat mūziķis radījis mūziku, komponējot tēmas kinofilmām, tālab Vecgada koncertprogrammā ieskanēs arī motīvi no šīs K. Auzāna daiļrades daļas.

Lielākais pārsteigums gaidāms koncerta otrajā daļā, kad kopā ar trio čellistiem muzicēs unikāls un īpaši šim koncertam izveidots ansamblis – „Melo-M Mega-orķestris”, kura sastāvā apvienojušies vairāk nekā 50 dažādu paaudžu Latvijas čellisti, tostarp ir gan mūzikas skolu audzēkņi un studenti, gan profesionāli mūziķi un seniori.

„Jau daudzus gadus mūsu skatuves dzīve aizrit čellu mūzikas pavadībā, dažreiz šķiet, ka čellu ikdienā ir par daudz, bet dažreiz gribas vairāk. Šī bija tā reize – izlēmām, ka ar trim čelliem nepietiks, pieaicinājām draugus un radās vesels orķestris,” tā par koncerta ieceri saka „Melo –M” mūziķi: Kārlis Auzāns, Jānis Pauls un Miķelis Dobičins.

„Melo-M Mega-orķestra” izpildījumā Vecgada lielkoncertā skanēs pašas pazīstamākās un klausītāju iemīļotākās kompozīcijas no trio repertuāra – unikālas versijas par pasaulē populārām popmūzikas un rokmūzikas tēmām.

„Ceram, ka reizē 50 čelli daudziem būs tieši tas, kas nepieciešams jautrākai un iespaidiem bagātākai gada nogalei,” tā „Melo-M” čellisti, kuriem koncertā pievienosies arī sitaminstrumentālists Miķelis Vīte, kura dinamiskā bungu spēle un skatuves pieredze, muzicējot kopā ar daudziem pazīstamākajiem Latvijas mūziķiem, jūtami papildinās jaunās programmas kopskaņu.

Varbūt noder!!

Koncerti: Rīgas Kongresu namā 30. XII 15.00 un 19.00

Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv”www.bilesuparadize.lv.

Cena: 10 – 30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+