Kultūra
Literatūra

Vecie jūras vilki un rakstnieki atceras spalvas brāli Egonu Līvu0


Atmiņās par rakstnieku Egonu Līvu dalās bijušais kapteinis Jānis Šuba.
Atmiņās par rakstnieku Egonu Līvu dalās bijušais kapteinis Jānis Šuba.
Publicitātes foto

Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkas lasītavā augusta priekšpēdējā dienā, kas ir diena pirms Egona Līva (īstajā vārdā – Egons Gūtmanis) 95.dzimšanas dienas, notika rakstniekam veltīta kupli apmeklēta atceres pēcpusdiena.

Sarīkojumā piedalījās vecie jūras vilki, kuru pulkam savulaik bija piederīgs arī rakstnieks Egons Līvs, akadēmisko aprindu pārstāvji no Liepājas Universitātes un Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas biedri, kā arī galvaspilsētas viesis – rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs, kurš dalījās atmiņās par laiku, kad abi ar Egonu Līvu, dzīvodami Rīgā, bija ģimenes draugi.

Fragmentus no Egona Līva sievas Edītes Gūtmanes un liepājnieka Ērika Kūļa kopdarba – grāmatas “Egons un Edīte. Viņu laiks” – lasīja Līva laikabiedrs, aktieris Jānis Dreiblats.

Grāmatā, ko gada sākumā klajā laida izdevniecība “Zvaigzne ABC” un kas ir viena no pretendentēm uz Egona Līva balvu literatūrā “Krasta ļaudis”, apkopoti materiāli par Līvu un viņa laiku: laikabiedru atmiņas, kā arī paša rakstnieka līdz šim nepublicēti teksti, vēstules, foto liecības.

Atmiņās par rakstnieku viņam veltītajā sarīkojumā dalījās arī viens no grāmatas”Egons un Edīte. Viņu laiks” autoriem Ēriks Kūlis,

kurš Līvu sauc par savu skolotāju rakstniecībā – viņš akcentēja Līva svētīgo ietekmi uz jauno autoru prātiem, Līvs bijis arī scenārija līdzautors filmai “Parāds mīlestībā”.

Vecie jūras vilki – kādreizējais tālbraucējs kapteinis Aivars Boja, kapteinis Jānis Šuba, kuģu elektromehāniķis, vēlāk uzņēmējs Māris Ķempe, ilggadējais Liepājas ostas kapteiņa vietnieks Kārlis Ludāns, jūrnieks Aleksandrs Žukovs – ne tikai dalījās atmiņās, bet arī izteica savas domas par dzīvi šodien un jauno jūrasbraucējus skološanu Liepājas Jūrniecības koledžā, jo vairāki no viņiem ņēmuši dalību tajā.

Par rakstnieka Egona Līva atceres sarīkojuma muzikālo daļu rūpējās viens no kādreizējiem grupas “Credo” mūziķiem Jānis Šteinbergs.

LA.lv