×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Vecpilsētā notiks tradicionālais Helovīna gājiens

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdien, 31.oktobrī, par godu Visu svēto dienai jeb Helovīnam Vecrīgā jau desmito gadu norisināsies tradicionālais karnevāla gājiens, aģentūru LETA informēja interaktīvā improvizācijas teātra “Drakons” pārstāvji.

Ikgadējais karnevāls par godu Helovīnam sāksies plkst.19 ar ķirbju lāpu gājienu un beigsies ar bruņinieku turnīru.

Elfu, zombiju, vampīru, bruņinieku, velnu, laumu un citu tēlu pulcēšanās Bastejkalnā gaidāma no plkst.18.45. Gājiena maršruts vedīs cauri Vecpilsētai un noslēgsies Rātslaukumā, bruņinieka Rolanda pieminekļa pakājē, jo tā zobena smaile tradicionāli tiek uzskatīta par pilsētas centru.

Visu Svēto dienas priekšvakars Rīgā tiek svinēts kopš 1995.gada. Sešpadsmit gadu laikā šie svētki ir kļuvuši par savdabīgu visas Vecrīgas mēroga jauniešu burziņu. Kopš 1998.gada svinēšana no klubiem, restorāniem un kafejnīcām ir pārcēlusies uz pilsētas ielām kā karnevāla un masku balles gājiens.

Rīgas Helovīna īpatnība ir ikgadējais lāpu gājiens, kas sākas Bastejkalnā, un laiku pa laikam apstājas dažādās vēsturiski nozīmīgās Vecrīgas vietās, lai izspēlētu īsas improvizētas scēnas. Doma laukumā notiek neliela divkauju sērija, kurā tiek izmantoti plastmasas zobeni un citi butaforiski ieroči.

Karnevāla gājienu tradicionāli organizē interaktīvais improvizācijas teātris “Drakons”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+