×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Vējonis aicina ZZS pieņemt valstiski atbildīgu lēmumu bēgļu uzņemšanas jautājumā (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji - Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars (no labās), labklājības ministrs Uldis Augulis un Saeimas deputāts Armands Krauze sarokojas tikšanās laikā Melngalvju namā, lai pārrunātu bēgļu uzņemšanas jautājumu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) aicinājis pieņemt valstiski atbildīgu lēmumu bēgļu uzņemšanas jautājumā, pirmdien žurnālistiem pēc tikšanās ar prezidentu sacīja ZZS valdes loceklis Edgars Tavars.

“Prezidents mūs aicināja atbildīgi pieņemt gala lēmumu, raugoties gan no drošības, gan no ekonomiskās drošības un sociālās drošības aspektiem. Faktiski, lai lēmums nebūtu balstīts uz partijas popularitātes celšanu sabiedrībā, bet būtu valstisks,” pauda Tavars.

Vienlaikus ZZS saglabā noraidošu pozīciju attiecībā pret papildu bēgļu uzņemšanu Latvijā, sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Jāiesaistās ir un solidāriem ir jābūt, bet attiecībā uz papildu bēgļu uzņemšanu, mēs, protams, paliekam pie sākotnējās pozīcijas,” viņš teica.

“Bēgļu uzņemšana ir cīņa ar problēmas sekām, nevis cēloņiem. Mums Eiropai skaidri jāpasaka, ka esam gatavi iesaistīties robežu stiprināšanā, bet papildu bēgļu uzņemšanā – nē,” uzsvēra Krauze.

Jau ziņots, ka Latvija nav piekritusi papildu bēgļu sadalei – pret to kategoriski iebilst koalīcijas partijas Nacionālā apvienība un ZZS.

Koalīcijas vadošā partija “Vienotība” brīdinājusi par sekām šādai situācijai, norādot, ka tas var atstāt ietekmi uz Latvijas ekonomiku un drošību.

Iepriekš Rinkēvičs paziņoja, ka, nespējot vienoties par papildu bēgļu uzņemšanu, Latvija nonākusi starptautiskā izolācijā.

Opozīcijā esošās “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs pirmdien pēc tikšanās ar prezidentu paziņoja, ka valdībai ir jāskaidro bēgļu uzņemšanas jautājums un ar to saistītie apstākļi. Pretējā gadījumā neziņa sabiedrībā var rezultēties nemieros, viņš brīdināja.

Savukārt “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa paziņoja, ka “šobrīd vērojamas konstitucionālās krīzes pazīmes, kā arī to, ka bēgļu jautājums var apdraudēt valdības stabilitāti”.

Valsts prezidents Vējonis piektdien paziņoja, ka pirmdien un otrdien politiskās partijas tiek aicinātas uz sarunām par bēgļu jautājumu.

Iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļu. Savukārt Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, savā runā Eiropas Parlamentā paziņoja Junkers.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Diez vai par Latvijas izolāciju var runāt pašlaik,kad ar Eiropas Komisijas imigrācijas politiku neapmierināta ir jau visa Eiropa! Un vislabāk to raksturo Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna šajā sakarā teiktais:”Eiropas ideja,ka kāds atļauj savā valstī ierasties bēgļiem un tad tos izdala citām valstīm,ir ārprātīga un netaisnīga.” Kā tad paliek ar Dublinas līgumu,Šengenas zonas robežām?

  2. Tieši tā,prezidenta kungs! Atbildēt

    Nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības jau pieņemtais lēmums ir tiešām pārdomāts,rūpīgi izsvērts un atbilstošs valsts un sabiedrības interesēm,lai saglabātu Latviju kā nacionālu valsti arī turpmāk,kuram nebūt nav obligāti jāsakrīt ar partijas “Vienotība” un Eiropas Komisijas vēlmēm!

  3. Prezident, esi tā vārda cienīgs!!!

  4. Latvijas islamizācija tagad pieskaitāma valstiski svarīgiem jautājumiem?Kopš kura laika?Mums jau neliek uzņemt eiropiešus,bet nelegālos robežpārkāpējus no ĀFRIKAS.Nelegāla robežu šķērsošana laikam tomēr skaitās noziegums nevis “valstiski svarīgs pasākums”,kurš ir atbalstāms.

  5. Nesaprotu Vējoņa loģiku. Kāpēc valstiski atbildīgs lēmums var būt tikai piekrišana nelegālo migrantu uzņemšanai, un kāpēc partijas popularitātes celšana sabiedrībā ir peļama? Visas partijas pasasaulē, izņemot ‘Vienotību’, cenšas būt populāras sabiedrībā. Normālas partijas taču pārstāv sabiedrību un kalpo tai, paužot tās gribu. Ko ir panākusi ‘Vienotība’ savu popularitāti nīcinot?

  6. Vai esot pie varas visiem ir jārēķinās ar realitāti? Izrādās, ka daži izredzētie var būt “labiņie” populisti koalīcijā. Ja padomā, ZZS jau ilgi tā uzvedās valdībās. “Sliktās valdības” krīt, bet “labie” ZZS iet tālāk.

  7. ZZS nostājas nelokamība ir uzteicama.

Draugiem Facebook Twitter Google+