Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
27. augusts, 2015
Drukāt

Vējonis rosina ieviest ministru vietnieku amatus

Foto: LETAFoto: LETA

Ministriju parlamentāro sekretāru institūcija varētu tikt likvidēta un tās vietā ieviests ministru vietnieka amats, kas risinātu kvoruma trūkuma jautājumus valdībā, intervijā “LTV” raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Es atbalstītu to, ka parlamentāro sekretāru institūcija jālikvidē un jāievieš, kā tas ir daudzās Eiropas valstīs, ministru vietnieki. Tādējādi mēs arī risinātu kvoruma jautājumus valdībā – jo pašlaik, ja ministrs kaut kur dodas – atvaļinājumā, komandējumā vai ir apslimis, viņu aizvieto kāds cits ministrs. Tajā pašā laikā ir situācijas, kad valdībā nav kvoruma un nevar sasaukt valdības sēdes. Tā nav normāla situācija, tāpēc, manuprāt, būtu jāiet uz ministru vietnieku amatiem un tajos brīžos, kad nav ministra, viņu pie lēmumu pieņemšanas varētu aizvietot vietnieks,” skaidroja Vējonis.

Prezidents arī izteica cerību, ka Saeima, sākot rudens sesiju, atgriezīsies arī pie jautājuma par Ministru kabineta un premjera pilnvaru stiprināšanas. “Manuprāt mums ir ļoti nopietni jādomā par Ministru prezidenta pilnvaru pastiprināšanu un par to, kā premjers var ietekmēt ministrus,” sacīja Valsts prezidents.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+