×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2017
Drukāt

Vējonis: uz latviešu valodu skolās jāpāriet pakāpeniski (35)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pamatā atbalsta ieceri pāriet uz izglītību tikai valsts valodā, taču uzsver, ka tam ir jānotiek pakāpeniski.

Kā Latvijas Radio izteicās Vējonis, ja šādu reformu “ieviestu tūlīt”, varētu būt problēmas ar mazākumtautību skolu skolotāju sagatavošanu, lai tie spētu mācīt labā latviešu valodā.

Kopumā prezidents uzskata, ka uz izglītību tikai valsts valodā ir jāiet, “jo pie mums Latvijā latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda”.

Prezidenta vērtējumā, līdz šim ir pietrūkusi politiskā griba pārmaiņas izdarīt līdz galam.

Vērtējot pirmo protestu pret iecerēto reformu, Vējonim radies iespaids, ka tas nebija vērsts pret pašu reformu, bet gan tam vairāk bijuši redzami politiski mērķi.

Savukārt jautājumā par nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem Vējonis domas nav mainījis un uzskata, ka nepilsonības institūts ir padomju laiku palieka, kas kaut kādā brīdī ir jāpārtrauc. Bērnam ir jāpiešķir kādas valsts pilsonība un nedrīkst piešķirt nepilsoņa statusu, kas bija iecerēts kā pārejas laika risinājums, uzskata politiķis.

Vējonis šajā Saeimā ieceri virzīt vairs necer, bet pēc parlamenta vēlēšanām varētu būt gaidāms “dublis Nr.2”. Savukārt attiecībā uz vecāka gadagājuma nepilsoņiem sistēmu nav plānots mainīt un viss ir viņu pašu rokās.

Vējonis atkārtoti apgalvoja, ka piedāvājums pārtraukt piešķirt nepilsoņu statusu bērniem nekādi nav saistīts ar viņa attiecībām ar partiju “Saskaņa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Kāpec latvieši nezina ka tie kas mācās krievu vidusskolās zin latviešu valodu ,par ko ir kašķis

 2. Sen jau ir zaļā gaisma latviešu val.krievu skolās un krievu vidusskolās latv.val.zin vismaz gramatikas ziņā labāk nekā daudzi latvieši latviešu skolās ,Šod.var panākt sarkano gaismu

 3. Vējonis droši vien domā,ka ar trim gadiem ir par maz,lai pārietu uz mācībām valsts valodā.Tālab tas jādara pakāpeniski nākamo trīsdesmit gadu laikā,iepriekšējos 27 “norakstot”.Boļšoje russkoje merci Saeimai,kura ievēlēja šādu “prezidentu”ar kājminamo domāšanu.Tiklīdz kungs atver muti,tā klausītājiem gribas smieties caur asarām.

 4. Mīļā L.A.,kā šodien ar cenzūru? Lietas jāsauc ĪSTOS ! vārdos !Vējonis nav cienīgs būt par Latvijas prezidentu,jo jo tālāk,jo trakāk!Vai tiešām pa 27 gadiem ,bērni dzimuši Latvijā / tās nav večas ar tankiem/ nespēj apgūt valsts valodu, BET pieprasīt AUTOMĀTISKI pilsonību to gan visi spēj,arī Pimenovs,Ždanoka,Mamikins un Co.Pa šiem gadiem ikviens slāvs varēja iemācīties no galvas “Zaļo zemi”.Ir pat kauns,ka mūsu bērni sētā apgūst okupantu val.,bet krievi sevi identificē par stulbeņiem/ atvainojos/,bet tā sanāk.Ukraiņi malači!Ņemiet piemēru.Tas LV notiek tapēc,ka visus šos gadus / 27 / ar retiem izņēmumiem krievu skolās NEBIJA ! t.s. “norma”60: 40!!NEBIJA !!Tiko iepīkstās “ruki proč”,tā mūsu “letiņiem”pamperi slapji.ministrijā,valdībā.Tagad process iet atpakaļ,t.i., krievi paliek nekaunīgi un runā tikai krieviski,pati to piedzīvoju ,ka bija jāsūdz VVC.Ja viņi redz ,ka var te komandēt kā PSRS ,kapēc to nedarīt? Latvietim būs kādreiz modusies PAŠCIEŅA ??Biju Vācijā,tur nav VALSTS turku skolu,tikai privātās. Abet lūdzu,arī pie mums,okupantu kungi !

 5. Nevis latviešiem jākļūst atvērtākiem, bet visiem jāzin valsts valoda. TE NEVIENU AR VARU NETUR.

 6. 27 gadi nav pakāpeniski? Cilvēks nespēj lasīt Latvijas likumdošanu? Murgs. Dzīvnieka līmenis.

 7. Vai tad Vējonis vēl pilnībā nav apguvis latviešu valodu un tam ir vajadzīgs laiks?
  To, ka Vējonis ar Latvijas pilsoņiem jebkurā izdevīgā gadījumā perfekti runā krieviski, ir zināms fakts.
  Tātad, Vējonim vajadzīgs laiks lai iemācītos latviešu valodu.

 8. Vējon, esmu pozitīvi noskaņots cilvēks, tāpēc ilgi gaidīju un devu tev iespēju parādīt ka esi patriotisks latvietis. Esmu tomēr tevī vīlies. Mans ieteikums — vienārši turi muti un gāz mazāk podu.

  • =Šķēle rosināja kādā no vietnieku amatiem ielikt “lielāko kretīnu”=
   Bez komentāriem jau no Jūrmalgeitas laikiem…

 9. mūdzis regionālis Atbildēt

  Palasīju komentārus un nomierinājos,viss jau ir pateikts manā vietā.Ar jebkuru esmu gatavs rakt kūdru Kalnciema raktuvēs,ja pienāks tāda stunda.

 10. Kur vēl pakāpeniskāk?
  Vesela paaudze dzimusi un izaugusi… Un … vēl nav pakāpeniski?

 11. Nu,šitas prezis,sāk “sist pušu” pastulbo bērziņu.

 12. Cik gadus…. Sen vajadzēja. ZZS stagnē valsti.

 13. Uz tiesisku valsti arī jāpāriet pakāpeniski – ļausim, lai politiskā mafija 40 gadus (sākot no 1991.gada) apzog latviešu tautu. Tad (pēc pagājušajiem 40 gadiem) pakāpeniski zagšanas laiku samazināsim uz 30 gadiem.
  Un balsojiet par zaļajiem komunistiem un zaļajiem okupantu pakalpiņiem!

 14. Lasiet starp rindām – ZZS saka, ka nekad nepāries uz valsts apmaksātu apmācību tikai valsts valodā

 15. Skaidrs, tātad nekad Atbildēt

  Kur nu vēl pakāpeniskāk, te jau gliemezim jāsmejas. Tātad pēc ZZS valsts prezidenta un premjera domām 27 brīvvalsts gadi nav pietiekoši, vajadzīgi vēl 27 gadi pēc kuriem tad varēs atkal teikt, ka vajag pakāpeniski, nevajag steigties. Tas nozīmē vienu – nekad, lasiet starp rindām. Tātad patiesībā Vējonis un Kučinskis vienkāršā valodā runājot saka, ka Latvijā nekad nepāries uz valsts apmaksātu skolu mācību valodu valsts valodā. Man par šo partiju tā kā viss skaidrs.

 16. Kur nu vēl pakāpeniskāk Atbildēt

  Kur nu vēl pakāpeniskāk, te jau gliemezim jāsmejas. Tātad pēc ZZS valsts prezidenta un premjera domām 27 brīvvalsts gadi nav pietiekoši, vajadzīgi vēl 27 gadi pēc kuriem tad varēs atkal teikt, ka vajag pakāpeniski, nevajag steigties. Tas nozīmē vienu – nekad, lasiet starp rindām. Tātad patiesībā Vējonis un Kučinskis vienkāršā valodā runājot saka, ka Latvijā nekad nepāries uz valsts apmaksātu skolu mācību valodu valsts valodā. Man par šo partiju tā kā viss skaidrs.

 17. Par valodu–manas domas, ka latviesu valodu vajadzeetu saakt maaciit no beernu daarza vecuma un tad var saakt eksaamenus kaartot latviesu valodaa! Bet tiem, kuri negrib maaciities un runaat latviski-cels briivs!! Tikai nesaprotu vienu–man ir loti daudz draugu un pazinu krievu tautiibas, bet beerni VISIEM dziivo un straadaa ES valstiis, un lielaas kaa vinu beerni tur labi iekaartojusies, bet uz Krieviju neviens nebrauc, ja jau taa viniem tik daarga, ko nebrauc maaciities un straadaat uz Krieviju?

 18. Piedodiet bet tas ir lupata nevis prezidents ,ja pēc 27 neatkaribas gadiem vēl var šitā runāt!!!! Kur nu vēl pakāpeniskāk? Vēl 50 gadus gaidīt?Kauns prezidenta kungs.KAUNS.

 19. Vējon, vai tevi ielika par prezidentu, lai tu X stundā palīdzētu Saskaņai un Ušakovam? Un kāpēc Latvijā ir problēmas tikai ar krievu “minoritāti” – lietuviešu, igauņu, poļu un citu tautību skolām nav problēmu ar skolotājiem un pāriešanu uz apmācību valsts valodā?

 20. Eh,Vējoni,Vējoni. Cik mums nespējīgi krievu skolotāji,kuri 27-ņu gadu laikā nav spējuši pilnībā apgūt valsts valodu. Nu ko, dosim viņiem vēl 27-gadus mācībām?

 21. Kauns lasit kaut ko tadu ;( Cik tad var klanities

 22. Vemt gribas no šādas prezidenta pieejas, jālien, letiņ, jālien, varbūt Saskaņa piekritīs ievēlēt atkārtoti

 23. Pagājuši ir 26 gadi, ja krievu skolu skolotāji nav varējuši apgūt labā līmenī latviešu valodu, viņi to arī neapgūs pirmspensijas vecumā. Cik man zināms, krievu skolās skaitījās bilingvālā izglītība…, tātad, viņi nemaz nebija spējīgi mācīt latviski… Cik “pakāpeniski” tas ir jādara? Gadsimta garumā? Vējonis pārstāv to tautas daļu, kurai ir zema pašapziņa.

 24. Pakāpeniski 74 gadu laikā!

 25. Vējoni tu baigi gudri visu pateici.
  Bet kādēļ ir jālauž viss kas gadiem Latvijā ir bijis. Un tagad kad mēs esam Tajā dullajā ES savienība pēc jūsu uzskatiem ir jālikvidē visas Krievu valodas skolas. . Tikai atbildat kādēļ tā? Pēc visas statistikas mums ir vajadzīga jauna valdība . Neviss vecie sakārņi kas ir aplaupījuši visu valsti lai viņu bērni un viņi paši labāk dzīvotu . Neka pārējie valst iedzīvotāji.

 26. Cik šķidra nostāja!!! Kad mums atkal būs “Vaira”?! Mūsu bērziņ-straujum-vējoņ-kučinski mūs atdos ar visām parpalām! Cik var?!

 27. Mes jau viarakus gadu desmitus pakapeniski esam gajusi, tikai nekur nesam aizgajusi. Pietiek! Ja seit nepatik – neviens netur ar varu. uz prieksu uz etnisko dzimteni.

 28. Cik tad gadiem japaiet pēc neatkarības lai pārietu uz valsts valodu???Sen jau tam bija jānotiek!!!Politiķi ir ”mīkstie”(Vējoni ieskaitot)un negrib pieņemt lēmumu.Latviešu tautu nabadzībā novest viņi var un prot bet pieņemt lēmumu par valodu nevar.Un nevar tāpēc,ka gan saimā gan valdībā sēž bijušie komunisti.

 29. Cik vēl gadus ”pakāpeniski” iesim…?! Visi zina, ka aizbraucot uz, jebkuru, citu valsti, ”pakāpeniski” nesanāk, jo jārunā ir uzreiz tās valsts valodā.

 30. =Valsts prezidents Raimonds Vējonis pamatā atbalsta ieceri pāriet uz izglītību tikai valsts valodā, taču uzsver, ka tam ir jānotiek pakāpeniski.=
  Cik ilgi pakāpeniski – vel 25 gadus? Ierodoties uz dzīvi svešā zemē jau ar šodienu ir jāsāk saprast mītnes zemes valoda un rīt darba meklējumos jāsāk runāt…
  =Vējonis atkārtoti apgalvoja, ka piedāvājums pārtraukt piešķirt nepilsoņu statusu bērniem nekādi nav saistīts ar viņa attiecībām ar partiju “Saskaņa”.=
  Un kuras tad balstiņas ZZS Saeimā nopirka, pierunāja, piekrita nosacījumiem, kad vēlēja? Parādi ir jāatstrādā Kremļa faniem…

Draugiem Facebook Twitter Google+