×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Vēl iespējams veikt bezmaksas HIV eksprestestus

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS diagnostikas laboratorija.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atgādina, ka vēl šodien un rīt, kopumā 20 vietās (15 pilsētās) visā Latvijā HIV profilakses kabinetos un Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabās, iespējams ikvienam veikt HIV eksprestestu bez maksas. Kontaktinformācija, lai pieteiktos bezmaksas HIV eksprestestam, pieejama kalendārā www.spkc.gov.lv.

Līdz šīs nedēļas beigām, 29.novembrim, visā Eiropā norisinās HIV testēšanas nedēļa, kuras ietvaros arī Latvijā tiek organizēti pasākumi, ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz HIV testa veikšanas nozīmi, it sevišķi tiem cilvēkiem, kuri visvairāk pakļauti inficēšanās riskam. Tomēr atgādinām, ka svarīgi sava HIV testa rezultātu zināt katram, jo tas var ietekmēt ne tikai paša, bet arī līdzcilvēku veselību.

Inficēties ar HIV ir iespējams no HIV inficēta cilvēka 3 bioloģiskajiem šķidrumiem – asinīm, izdalījumiem no dzimumorgāniem un HIV inficētas mātes piena. Tāpēc HIV tests obligāti, vismaz vienreiz mūžā, jāveic ikvienam, kuram ir bijusi saskare ar svešām asinīm, dzimumkontakts bez prezervatīva, kā arī grūtniecēm, uzsver SPKC HIV/AIDS konsultāciju kabineta speciāliste I.Bulmistre.

Lai gan visaugstākais jauno HIV infekcijas saslimšanas gadījumu skaits reģistrēts 2001.gadā – 807, un kopš tā laika attiecīgā gada laikā reģistrēto jauno HIV gadījumu skaits ievērojami samazinājies, bažas rada, ka pēdējos gados Latvijā visvairāk HIV tiek reģistrēts jaunu un heteroseksuālu (dzimumattiecības starp sievieti un vīrieti) cilvēku vidū. Šīs tendences tikai pierāda nepieciešamību iedzīvotājus papildus iedrošināt veikt HIV testu un darīt to pēc iespējas ātrāk.

HIV tests ir vienīgā iespēja uzzināt, vai cilvēks ir inficējies ar HIV. Tests sastāv no trīs daļām – pirmstesta konsultācijas, asins ņemšanas no pirksta un pēctesta konsultācijas. HIV tests ir ātri, droši un nesāpīgi, kā arī tas ir anonīms un pilnībā konfidencionāls. Testa rezultāts ir zināms 30 minūšu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+