Latvijā

Velosipēdu popularitāte Latvijā, tendences globālajā tīmeklī0

Velosipēdu popularitātes pieaugums acīmredzami vislabāk novērojams mūsu galvaspilsētā- Rīgā, jo arvien biežāk cilvēki savās ikdienas gaitās dodas tieši ar velosipēdu. Lai arī veloceliņu kopējais kilometru skaits Rīgā palielinās kūtri, ir skaidrs, sakārtojot šo celiņu un ielu infrastruktūru, braucēju kļūs arvien vairāk. Līdzās galvaspilsētai, līdzīgas tendences novērojamas arī citās Latvijas pilsētās, kurās vietējās pašvaldības pēdējos gados ir izveidojušas daudz drošus un pārdomātus veloceliņus, kas ļauj iedzīvotājiem izvēlēties videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus, lai dotos uz savām darba vietām, skolām u.c.

Riteņbraukšanas popularitātei seko arī velosipēdu tirgotāju, un velo darbnīcu pieaugums. Interneta veikali ir pilni ar dažnedažādiem velosipēdu modeļiem, kā šajā visā lai neapjūk? Ja padomā tuvākajā laikā iegādāties velosipēdu, vai nepieciešams salabot esošo, mēs noteikti ieteiktu ar nedaudz kritisku aci izvērtēt lielo interneta veikalu piedāvājumu, kur starp tūkstošiem smaržu pudelīšu, datoru, kurpju, rotaļlietu un sadzīves tehnikas kategorijām atrodas arī velosipēdu kategorijas, ar simtiem dažādu velosipēdu tajās. Nereti meklējot šos velo ražotājus internetā, rodas sajūta, ka vienīgā vieta pasaulē kur šādus velosipēdus tirgo, ir Latvija.

Labi un kvalitatīvi velosipēdi ir atrodami specializētos velosipēdu veikalos, kuros visbiežāk atrodas arī velosipēdu serviss, tādejādi katrs veikals spēj nodrošināt garantijas servisu, kā arī ikgadējās velo apkopes. Pirms meklē sev, vai savam bērnam velosipēdu, noteikti iepazīsties ar velosipēdu veikalu piedāvājumu, un neuzķeries uz lētiem piedāvājumiem lielajos veikalos, labs velosipēds atmaksāsies gan ripošanas ziņā, gan braukšanas komfortā.

Papētot velosipēdu tēmu internetā, mazliet pārsteidza rezultāti kurus, iespējams uzzināt no Google. Izrādās, ka no datiem kas pieejami par Latviju, velosipēdu tēma cilvēkiem visvairāk interesē Cēsu novadā, tam seko Ķekavas novads, trešajā vietā ierindojas Ogres novads. Ārpus piemā trijnieka popularitāte sadalās- Madonas novads, Ventspils pilsēta, Mārupes novads, Jūrmalas pilsēta, astotajā vietā Jelgava, un pirmo desmitnieku noslēdz Rīga un Kocēnu novads. Mēs pētījām datus par pēdējo gadu.

LA.lv