×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. septembris, 2017
Drukāt

Velšs: Policija daudz paveikusi, lai samazinātu korupciju ceļu policistu rindās (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcija satiksmes uzraudzības jomā ir mazinājusies, jo mazāk aizturēts ceļu policistu un autovadītāju par kukuļdošanu likumsargiem, norādīja Valsts policijā (VP).

VP aģentūra LETA noskaidroja, ka 2015.gadā kopumā konstatēti 180 gadījumi, kad transportlīdzekļu vadītāji devuši kukuli Ceļu policijas amatpersonām, 2016.gadā – 192 gadījums, bet šogad septiņos mēnešos 59 gadījumi. 2015.gadā septiņos mēnešos reģistrēti 172, 2016.gadā – 121 gadījums.

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs aģentūrai LETA teica, ka saskaņā ar VP rīcībā esošo informāciju pret dažādu struktūru policistiem, ieskaitot ceļu policistus pērn par kukuļņemšanu sākti 16 kriminālprocesi – vienu ierosinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, bet pārējos Iekšējās drošības birojs. Šogad izmeklēšanas iestādē sākti četri kriminālprocesi.

Velšs skaidroja, ka korupcijas apkarošanā pirms aptuveni septiņiem gadiem Valsts policija mainīja taktiku un daudz nopietnāk pievērsās autovadītāju – kukuļdevēju aizturēšanām. Gandrīz par katru aizturēšanas gadījumu policija ziņoja presei.

Kopš tā laika pamazām ieviesti preventīvi, tehnoloģiski un organizatoriski risinājumi, lai nepieļautu ne kukuļņemšanu, ne naudas došanu. Šobrīd, piemēram, visas ceļu policijas automašīnas ir aprīkotas ar audio un video ierakstīšanas sistēmu, tāpēc komandieriem ir iespējams tiešsaistes režīmā pieslēgties automašīnai un pārbaudīt kāpēc nav noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Tāpat Velšs uzteica fotoradaru ieviešanu un tuvākajā nākotnē tehnoloģisko nodrošinājumu papildinās pie apģērba piestiprināmas kameras.

Velšs nenoliedz, ka ceļu policisti un patruļpolicisti, kas ikdienā visbiežāk saskaras ar iedzīvotājiem, ir augstākajā korupcijas risku grupā, taču šobrīd situācija būtiski atšķiras no 90.gadu un 2000.gadu sākumā valdošās situācijas.

“Protams, ir grūti izskaust stereotipus par ceļu policistiem kā kukuļņēmējiem, taču tagad ir cits tehnoloģijas laikmets un ir daudz izdarīts, lai minimizētu korupcijas gadījumus,” norādīja Velšs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Joprojām starp policistiem ir daudz kukuļu gribētāju un ņēmēju. Pats nesen saskāros ar tādu. Kāpēc jāķer ātruma pārkāpējs tajās vietās, kur brauktuves apstākļi pavedina vadītājus braukt ātrāk, kas ir doši un pārredzami, nevis patrulēt bīstamos punktos? Tikai lai izpildītu protololu skaita plānu un paņemtu kukuli. CP jāveic masveida kadru tīrīšana un štatu samazināšana. Lai pārkāpējus ķer fotoradari! Paskatieties uz viņu pašapmierinātajām un lecīgajām sejām un runas veidu!
    Nekur Rietumeiropā un ASV nav tik daudz ar radaru šaujošu policistu. Kukuļu sistēma LV ir vē ļoooti dzīva!

  2. tā teikt sakārtoja sistēmu- tagad no kukuļiem lauvas tiesu saņem priekšnieciba un skatās citā virzienā

Draugiem Facebook Twitter Google+