×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Ventā un Daugavā ielaidīs 1 386 200 stikla zušu mazuļu

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamgad maijā Latvijas upēs pēc gada pārtraukuma atkal tiks ielaisti stikla zušu mazuļi, liecina valdības apstiprinātie noteikumi “Kārtība, kādā piešķir valsts un ES atbalstu zivsaimniecības attīstībai atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam “Ūdens faunas un floras aizsardzība un attīstība”.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, 2013.gadā bija plānota zušu ielaišana Ventas un Daugavas upju baseinu apgabalos, bet tā netika īstenota. Tikmēr šogad projekta īstenotājs – Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior” ministrijai nosūtīja vēstuli, kurā rosināts 2013.gadā noteikto zušu ielaišanu veikt 2014.gadā.

Līdz ar to sagatavoti attiecīgi grozījumi noteikumu projektā, kas veicinās rekomendācijā noteikto zušu ielaišanas apjoma izpildi. Kopumā 2014.gadā tiktu ielaists 1 386 200 stikla zušu. Stikla zuša ielaišana atbilstoši rekomendācijā noteiktajam apjomam nodrošinās daudz pilnīgāku upju baseinu apgabalu ūdenstilpju nosegšanu un kopumā labākus zivsaimnieciskos rezultātus, teikts skaidrojumā.

Kā ziņots, šā gada martā saistībā ar stikla zušu iegādes darījumu Zemkopības ministrija sāka auditu “Bior”, jo konstatējusi, ka Latvija par zušiem Čehijas starpniekfirmai samaksājusi vismaz četras reizes vairāk nekā citas Eiropas Savienības valstis. Eiropā par zušu mazuli augstākā cena esot Ls 0,16, bet Latvija par to samaksājusi Ls 0,67. Iepirkuma kopējā summa pārsniedza vienu miljonu latu.

Tā kā audita veikšanai nepieciešams laiks, šogad zušu mazuļi Latvijas ūdenstilpēs netiks ielaisti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.2
Alūksne +17.4
Daugavpils +17.2
Saldus +16.8
Liepāja +7.0
Jelgava +18.8
Ventspils +6.6
Limbaži +16
Madona +18.1
Rēzekne +15.9
Draugiem Facebook Twitter Google+