Latvijā
Novados

Ventspilī peldēšanas nodarbību laikā baseinā noslīcis bērns 1

Foto – LETA

Papildināts viss teksts

4. oktobrī peldēšanas apmācību nodarbības laikā Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā noslīcis četrus gadus vecs bērns.

Lai gan zēnam nekavējoties tika sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, mediķiem neizdevās glābt viņa dzīvību.

Valsts policija (VP) skaidro traģiskā negadījuma apstākļus. Šobrīd par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību un tiek skaidroti negadījuma apstākļi, tāpat ir nozīmēta ekspertīze, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

VP aicina sabiedrību šādā ģimenei traģiskā brīdī respektēt ģimenes privātumu un tiesības uz personas identitātes aizsardzību publiskajā telpā.

Peldbaseins, kurā notika traģiskais negadījums, ir speciāli paredzēts bērnu peldētapmācībai un nodarbības notika profesionāla un pieredzējuša trenera vadībā. Pašlaik nav skaidri notikušās traģiskās nelaimes cēloņi.

Ventspils pilsētas dome izveidojusi komisiju vakar Ventspils mazajā peldbaseinā notikušā traģiskā negadījuma, kurā gāja bojā mazs zēns, apstākļu noskaidrošanai, un lūgusi dalībai komisijā deleģēt Valsts Darba inspekcijas (VDI) pārstāvi, aģentūru LETA informēja Ventspils domes Pilsētas mārketinga nodaļā.

“Komisijas uzdevums ir izvērtēt šī negadījuma apstākļus un nepieļaut šādu negadījumu atkārtošanos, tādējādi novēršot iespējamos apdraudējumus personu dzīvībai un veselībai,” teikts Ventspils pilsētas domes paziņojumā.

Komisijā Ventspils domes izpilddirektora Alda Ābeles vadībā darbojas speciālisti no Ventspils domes Juridiskās nodaļas, Būvniecības kontroles nodaļas, Personāla nodaļas un Ventspils Sporta pārvaldes. Pašvaldība lūgusi dalībai komisijā deleģēt arī VDI pārstāvi.

Pašlaik komisijas locekļi strādā gan notikumu vietā, gan ar dokumentiem, lai izvērtētu visus apstākļus. Šīs dienas laikā komisija sanāks uz atkārtotu sēdi.

Pēc vakar notikušā traģiskā negadījuma nolemts atcelt visus plānotos olimpiskā centra “Ventspils” 20 gadu jubilejas pasākumus, informēja olimpiskā centra mārketinga menedžeris Rolands Gorškovs.

Oktobrī bija plānoti dažādi olimpiskā centra jubilejas sporta pasākumi – velobrauciens pa Piedzīvojumu parka velotakām, skriešanas stafete stadionā, ģimeņu orientēšanas diena un atvērto durvju diena sporta bāzēs. Visi plānotie jubilejas sporta pasākumi ir atcelti, informēja Gorškovs.

LA.lv