×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Ventspils Lielais laukums piedzīvo pārmaiņas

Apstādījumu projekta priekšlikumā iesniegtās vizualizācijas.Apstādījumu projekta priekšlikumā iesniegtās vizualizācijas.

Ventspils Lielajā laukumā norit apjomīgi labiekārtojuma un rekonstrukcijas darbi, liecina informācija Ventspils domes mājas lapā.

Apstādījumu projekta koncepcija paredz Lielajā laukumā saglabāt un vizuāli izcelt daudzus esošos, estētiski un dendroloģiski vērtīgos kokus, starp kuriem ir valsts nozīmes aizsargājamais dižkoks parastā liepa, nokarenais parastais osis, cirptu liepu aleja gar Kuldīgas ielu, kas ir Ventspils pilsētas un Lielā laukuma kultūrvēsturiska liecība un vizuālā identitāte.

Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas izbraukuma sēdē pieņemts lēmums, ka atsevišķus pašreiz laukumā esošos kokus, kā plānotās strūklakas tuvumā augošu egli ar ļoti skraju vainagu, un divas gobas pie Pāvila un Ganību ielas krustojuma, pareizāk nozāģēt, aizstājot ar jauniem stādījumiem.

Taču laukumu plānots papildināt ar jauniem akcentiem. Jau iegādāti 17 purva ozoli. Ozolu rinda iecerēta, veidojot vienu no galvenajām skatu līnijām, skatā no Lielā prospekta un Ganību ielu krustojuma puses uz nākotnē iecerētās mūzikas skolas un akustiskās koncertzāles ēku.

Trijās plaknēs augstākajos reljefa uzbērumos tiks stādīta 31 dekoratīvā ābele. Tāpat Lielajā laukumā paredzēti arī koši zema auguma stādījumi, to pamatstruktūru veidojot no cirptiem, koša lapojuma krāsas krūmiem, stādījumus papildinot ar vasaras puķēm, pavasara sīpolpuķēm un ziemcietēm, liecina informācija Domes lapā.

Lielā laukuma rekonstrukcijas būvprojektu ir izstrādājis Deivids Kuks (Vācija), šobrīd pārstāvot biroju “Haascookzemmrich STUDIO 2050” un SIA “Arhitekta J.Pogas birojs”, pārstāvot projektētājus no Latvijas. Būvprojekta apstādījumu sadaļu izstrādā sertificētas ainavu arhitektes – Linda Zaļā, pārstāvot uzņēmumu SIA “ZALA Landscape Architecture” un Ilze Rukšāne, pārstāvot SIA “apdALPS”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+