×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Ventspils pilsētas svētkos notiks amatnieku forums

Foto - Anda Krauze.Foto - Anda Krauze.

Ventspils Amatu māja jau ceturto gadu laipni ver durvis amatnieku forumam, kura dalībniekus vieno noteikta joma, un šogad pilsētas svētku laikā kārta pienākusi rotkaļiem, liecina ieraksts Ventspils pilsētas portālā.

Jau piektdien, 1. augustā, no plkst. 14 savus amata brāļus un māsas, kā arī citus interesentus ar latvisko zīmju nozīmi rotās iepazīstinās kalējs Guntis Jakubovskis. Turklāt rotkaļa vadībā katrs varēs arī izgatavot savu lentveida aproci.

Liepājas Amatnieku nama dzintara rotu meistare Skaidrīte Vasiļēviča stāstīs par dzintara burvību rotās un demonstrēs to tapšanu. Īpaši foruma tēmai pieskaņojot, tapis jauns Ilvas Buntikas fotoprojekts, kurā iemūžinātas Ventspils muzeja rotas, starp kurām īpašu ievērību pelna sudraba saktas no etnogrāfiskā krājuma.

Sestdien, 2. augustā, Amatu mājā no plkst. 13 līdz 16 notiks praktiskās nodarbības rotu darināšanā. Pie dzintara pavediena audējas Initas Dzalbes varēs radīt savu dzintara diega aproci, bet SIA “Florinta”, kuras mājvieta ir kaimiņos Amatu mājai, un, kura pēdējā laikā aktīvi apgūst dzintara apstrādi, piedāvās darināt dzintara auskarus, kā arī veidot dažādus piekariņus. Ikviens Amatu mājas apmeklētājs varēs tikt pie svētku zupas, kas taps turpat uz līdzenas vietas – Amatu mājas pagalmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+