×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Lai tiesas nebūtu par daudz rozā un blondas (4)

Ērika Osa zīmējumsĒrika Osa zīmējums

Ciemodamies pie prokuroriem, īsas formalitātes uzrunā Valsts prezidents vedināja nākt pie prāta un pakoriģēt, lai mūsu tiesas, apsūdzības iestādes nebūtu par daudz rozā un blondas. Kā jau pirmās personas mēdz – norādīja uz pārspīlējumiem un vīriešu trūkumu tiesu varas zarā. Ar to Bērziņtēvs nodeva sevi feministēm iekalšanai roku dzelžos, izpelnījās apcietinājumu bez tiesas un bez cerības uz pirmstermiņa atbrīvošanu. Viņš negribēja bojāt attiecības ar cilvēces labāko daļu, taču sieviešu tiesību cīnītājas aizsvilās – ak, taisno tiesu drīkst spriest kaut mērkaķis, ka tik bikses kājās, bet kas valkā brunčus – lai stāv pie plīts?

Pār prezidentu vēlās feminisma sašutuma vilnis, kareivīgās dāmas saslējās kā kudī bargākas ziemas par šamējo, lai saldētu prezidentam… nū, galvu.

Taču aizstāvības puse nepamatoti izplūkātā Andra Bērziņa lietā skaidros: ja tiesu nolēmumi biežāk izskatās pēc pieņēmumiem un hipotēzēm, par ko publikai acis kā apakštases, ja tiesāšanās ir kā ķēķis – kas to visu ievārījis!

Ko piebildīs izziņai sertificētais doktors Miezītis? Sieviešam privātā dzīve ir neapgāžams lielums. Ar kreņķiem, kas nenāk par labu. Ar migrēnu, kas ceļas, kad tiesneses grūto pūliņu vienīgais liecinieks ir mājās gaidošais dīvāna mopsis, ar nelāgām dienām, kad nevainīgs pie tiesas vilktais dabū negaisu, turpretī žuļiks – piedošanu. Tiesu namos prasās vairāk loģikas, pareizas, dziļas elpošanas.

Pievienojam lietai protokolus. Darbavietā noķerta dāmīte ar izsūktiem vīniņiem, izlaktām Margaritām? Tiesnese.

Kā mūsu blondās Godības nokļuva rajontiesā? Izstudēja fakultātē. Kāda tādam sievišķim mācīšanās? Zināms, kāda. Vadoties pēc paragrāfa: visu gribēsi zināt, ātri veca paliksi. Atbrauktu vecāki no Alūksnes uz kojām ar pārtikas paunu, redzētu – preilene guļ slīpi. Neba iedziļinājusies garīgas barības prof. Meļķīsa lekciju konspektos vai romiešu tiesībās. Nevis lasa, bet rij “Bālās grāfienes Genovevas asaras”! Katra aizšķirtā mīlas romāna lappuse tuvina sengaidīto mirkli, kad nobružātās durvis vērsies, lai diezi kādi vēji iepūstu rok­zvaigzni, var arī Haris no 69. istabiņas ievelties, kurš jau nu tiesneša talāru nepielaiko, mērķē uz advokātu. Ja koju biedrene būs laipna, paklausīga meitene – Haris palīdzēs mācībās!

Tālāk īsu sprīdi mežrozītes dzīve, bet sapņi un briļļainās absolventes mīlestība sagrūst neremontētas tiesas ēkas graustā, sabirst putekļos zem nebeidzamu prāvu aktīm.

Nelasītas juridiskās literatūras vietu ieņem brošūras pret novecošanos un kā novājēt par kilo dienā. Un tad tā mode – sēdes laikā taisīt selfijus un krāsot lūpas!

Pārtulkošu blondīnēm, ko bija guldzējis apsūdzētais Bērziņš. Ja dimbā esam ar tiesu sistēmu, purva bridējus mums vajag – Kristīnes žēlodams, sacīja Valsts galva.

Tiesu mēslu vešana ir vīra darbs, juridiskie sekumi – raupjām, nevis baltām, maigām rokām piemēroti štrumenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Piekrītu 100 % Bērziņonkulim. Kā var just ka amatpersonai tikai ir kaķi, suņi un varbūt pa kādai zelta zivtiņai mājās.
    Policijā jau līdzīgi, jābrauc uz izsaukumu, bet apkārt tik aukstpapēdenēs,mini ģērbušās policistes

  2. Cik beibju temīdas talāros pēdējos gados ir nokļuvušas tuptūzī, apsūdzētas vai vismaz turētas aizdomās? Vai kādam ir statistika? Berjozkinam taisnība, tikai neticu, ka kaut kas mainīsies.

  3. Labi rēkts Lauva. Prezidents pateica ko domāja un punkts. Daudzi viņam pārmet ,ka no lapiņas pat neprotot nolasīt. Acīmredzot prezidentam tās lapiņas tiek pagrūstas tieši ši iemesla pēc-LAI NEPASAKA KO PATIESĪBĀ DOMĀ. Reizēm apbrīnoju tos cilvēkus ,kuri tiesā taisnību meklē. Kas viņu tur sagaida TROIKA.

  4. Izgāju administratīvo procesu un redzēju tikai vienu biksēs.Procesa rezultats pilnīgi anomāls.Spriedēju vidū no apakšas līdz augšai pilnīgs parastam latvietim nesaprotama loģika.Tas pats sakams arī par socos un veselības aprūpē strādājošo megēru vairumu.Ir protams arī loģiskas un sakarīgas būtnes,bet tikai kā likumu apstiprinošas.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+