×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Vērienīgā afērā ļaundari izkrāpj privātmāju Rīgā 150 000 eiro vērtībā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Valsts policija (VP) noslēgusi izmeklēšanu kriminālprocesā pret personu grupu, kas pagājuša gada nogalē, viltojot virkni dokumentu, izkrāpa cietušajam piederošu privātmāju Rīgā. Izmeklēšanas laikā policija aizturējusi trīs krāpšanā iesaistītas personas, kā arī uzlikusi arestu izkrāptajam īpašumam, nodrošinot iespēju to atgriezt likumīgajam īpašniekam.

Kā informē VP, 2015. gada nogalē Teikas iecirkņa darbinieki uzsāka kriminālprocesu pēc tam, kad uz vienu māju Rīgā, Teikas mikrorajonā pretendēja divi īpašnieki – viens ar mantojuma tiesības apliecinošu dokumentu, otrs uzrādot Zemesgrāmatu. Strīdīgajam īpašumam tika uzlikts arests, tādējādi nodrošinoties pret jebkādu tālāku īpašnieku maiņu, un lietu pārņēma VP Galvenā Kriminālpolicijas pārvalde.

Izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecināja, ka personu grupa, viltojot dažādus dokumentus, īsā laika posmā ieguvusi savā īpašumā cietušajam piederošu māju, tādējādi radot materiālo zaudējumu 150 000 eiro apmērā. Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja iesaistīto personu identitāti un, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, aizturēja trīs krāpšanas shēmā iesaistītās personas, tostarp 1978. gadā dzimušo shēmas organizatoru un divus tās realizētājus – 1941. gadā un 1994. gadā dzimušus vīriešus.

Aizturētās personas atzītas par aizdomās turētajiem un visiem trīs vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tāpat arestēti aizdomās turēto personu īpašumu, un jūlija beigās Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai lūgts uzsākt kriminālvajāšanu par krāpšanu lielos apmēros.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. TM Rasnačs labāk vadā savas mīļākās skapi tā vietā, lai strādātu ar likumiem un to pieņemšanu??? Tad nebūtu tādu iespēju apkrāpt cilvēkus! Kad beigsim slinkot, KUNGI???

  2. Kur VZD,notāru un zemesgrāmatu tiesnešu atbildība?Par šo tēmu es runāju ar TM Valsts sekr. kad sāka strādat,bet izmaiņu likumos un MK noteikumos lai šādas darbības novērstu nav .kaut gan TM, Saeimas komisijās GUĻ DIVI mani iesniegumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+