×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

Vērmanes dārzā ģimenes kupli apmeklē audžuģimeņu pasākumu

gimenes

Vērmanes dārzā notiekošie pasākumi, ar kuriem iecerēts popularizēt audžuģimeņu ideju, ir samērā kupli apmeklēti un norises vietā valda pozitīva gaisotne, novēroja aģentūra LETA.

Spītējot uznākušajam lietum, vairāki desmiti ģimeņu pulcējās uz koncertu. Ieradušies dažāda gadagājuma bērni, pārsvarā kopā ar vecvecākiem. Cilvēku kustība bija aktīva un Vērmanes dārza apmeklētāju skaits pieauga.

Vērmanes dārza apmeklētāji lielu interesi izrādīja par dažādām atrakcijām, netrūkst mazu riteņbraucēju, kā arī to, kuri izmēģina mehanizētos automobilīšus. Citi savukārt mielojās ar šašliku un izmantoja iespēju iegādāties amatnieku darinājumus.

Apmeklētāji varēja piedalīties radošajās darbnīcās, vērot ielu mākslinieku priekšnesumus, izlēkāties piepūšamajās pilīs un bez maksas noskatīties sirsnīgu brīvdabas koncertu “Maziņš notikums ar lielu sirdi”, uz kuru aicināja Latvijas dziedošās ģimenes Vītoli, Beitiki, Eriņi, Riči, Sējāni, Kaukuļi, kā arī audžuģimenes.

Atvērtas filca un papīra darbnīcas, iespējama T-kreklu pārtaisīšana jaunās rotās un galvassegās, pieejama portretu zīmēšana, masku darbnīca, baroka laika leļļu teātris, konfekšu pušķi, latgaļu sēta. Bija piepūšamās atrakcijas, lielie ziepju burbuļi, cukurvate un citi gardumi. Radošajā stūrītī bija iespējams baudīt ielu mākslu.

Brīvdabas koncertā “Maziņš notikums ar lielu sirdi” uzstājās dziedošās ģimenes. Mākslinieku vidū bija arī dziesminieks Haralds Sīmanis un audžumamma Arta Šomase ar bērniem.

“Maziņš notikums ar lielu sirdi” tiek rīkots, lai popularizētu audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju kustību, tāpēc dažādos stendos un radošajās darbnīcās ģimenes tika iepazīstinātas ar ikviena bērna emocionālajām vajadzībām, audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu un SOS bērnu ciematu kustību, Zvanenieku māju.

Iespējams iegādāties īpašas nozīmītes ar saukli “Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē” apmaiņā pret ziedojumiem.

Plkst.18 svētku programmu noslēgs izrāde Minhauzena precības kinoteātrī “Splendid palace”, ko iestudējusi jauniešu radošā radošā apvienībā “Opā, opā”.

Latvijā ir aptuveni 8000 bērnu, kas palikuši bez miesīgo vecāku gādības. Viņu vecākiem atņemtas aprūpes tiesības, jo viņi savus bērnus situši, spīdzinājuši, mērdējuši badā vai vienkārši par tiem aizmirsuši, aģentūru LETA informēja Sociālo pakalpojumu aģentūras pārstāve Sindija Meluškāne.

Vairāk nekā 1000 šo bērnu savu mājvietu atraduši audžuģimenēs. Tās ir ģimenes, kas brīvprātīgi uzņēmušās atbildību par šiem bāreņiem un ik dienas dāvā viņiem pajumti, ēdienu, apģērbu, rūpes un sirds siltumu, lai soli pa solītim šie bērni atgūtu spēju uzticēties cilvēkiem.

Pasākumu rīko Sociālo pakalpojumu aģentūra.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.8
Daugavpils +4.5
Saldus +6
Liepāja +5.8
Jelgava +6
Ventspils +9.0
Limbaži +5
Madona +4
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+