×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Vētraini mīlasstāsti un baroka mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Senās mūzikas festivāla ietvaros 13. jūlijā Mazajā ģildē viesosies Ņujorkas senās mūzikas ansamblis “Musica Nuova”, atskaņojot koncertprogrammu “Vētraini mīlasstāsti, kā tos vēsta mums baroka meistardarbi”, kurā dzirdēsim pasaulē atzītu mūziķu – mecosoprāna Amandas Keilas un klavesīnista Gabriela Šaforda – sniegumu.

 

Ansamblis “Musica Nuova” jeb “Jaunā mūzika” nosaukumu aizguvis no 1602. gadā Florences komponista Džūlio Kačīni publicētās dziesmu grāmatas “Le Nuove Musiche” titula – izdevums tolaik izraisīja veselu apvērsumu mūzikā. Tā ierādīja jaunu dziedāšanas manieri, kurā vārdu jēgu pirmoreiz izcēla īpaša ornamentācija un ritmika, kā arī ekspresīvas harmonijas. Patiesībā šis gana sarežģītais vārdu virknējums nozīmēja operas aizsākumus.

Mūsdienās Bostonā dibinātais ansamblis pārņēmis tā laika muzikālo tradīciju, 2010. gadā bijis Amhērstas senās mūzikas festivāla rezidējošais ansamblis, bet pērn pārcēlies uz Ņujorku, kur jau uzstājies ar pirmo pilna garuma operas koncertu.

Amanda Keila, ansambļa “Musica Nuova” izveidotāja un vadītāja, mācījusies dziedāšanu un baroka mūzikas vēsturisko atskaņojumu Bostonas universitātē. Mūziķes repertuārs ir milzum plašs – no viduslaiku dziedājumiem līdz laikmetīgajai operai, viņa iemiesojusies slavenas amerikāņu TV žurnālistes Gvenas Aifilas un arī pašas Hilarijas Klintones ādā. Kā vēsta koncerta organizētāji “Latvijas koncerti”, Rīgas koncertam Amanda aicinājusi uz sadarbību senu skatuves partneri klavesīnistu Gabrielu Šafordu un izvēlējusies programmu, kas uzskatāmi parāda “Musica Nuova” darbības pamatvirzienu – vēlmi atskaņot baroka vokālo mūziku, uzsverot saturu jeb dramatisko vēstījumu un padarot ik skaņdarbu par nelielu izrādi.
Musica_Nuova_4

Rīgā gaidāmā koncerta nosaukums “It’s Complicated” (“Tas nav vienkārši”), savukārt programmas žanriskais apzīmējums ir “A stormy romance as told through Italian Baroque masterpieces” jeb “Vētraini mīlasstāsti, kā tos vēsta mums baroka meistardarbi”. “Amandas Keilas izvēlētie komponisti dzīvojuši baroka laikmeta sākumposmā, kad savu vārdu teicis ģeniālais Klaudio Monteverdi un mūzika no renesansei raksturīgās cēlās sakārtotības pamazām pāriet barokam raksturīgajās jūtu pārmērībās un afektu kontrastos,” tā gaidāmo programmu raksturo “Latvijas koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzziņa

 Koncerts 13. VII 20.00

Programmā: Džirolamo Freskobaldi, Džūlio Kačīni, Tarkvīnio Merula, Klaudio Monteverdi, Jakopo Peri, Barbara Stroci.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena Ls 5 – 10.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+