×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Aptauja: Makšķernieka vidējais loms – līdz 10 kg

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī vairāk nekā puse (57%) aptaujas dalībnieku labprāt makšķerē, vidēji lielākais loms svēris tikai līdz desmit kilogramiem (89%) – noskaidrots mājsaimniecības lielveikala “DOMO” un makšķerēšanas piederumu veikala “SALMO” rīkotajā aptaujā par Latvijas iedzīvotāju makšķerēšanas paradumiem, “LA” informē Kazimiera Puzo, sabiedrisko attiecību konsultante.

Gandrīz katrs ceturtais aptaujas dalībnieks (24%) ir makšķerējis ārpus Latvijas. Iecienītākie vaļasprieka galamērķi ir Igaunija, galvenokārt pieminot Peipusa ezeru, un Norvēģija.

Aptaujas dalībnieki, kas makšķerē, savam vaļaspriekam velta laiku vairāk reižu mēnesī (33%) un galvenokārt tāpēc, ka ļoti garšo zivis, tas ir sava veida azarts, atslodze no ikdienas un hobijs.

Kaut arī Latvijas makšķernieki ik pa laikam pārsteidz ar nocopēto rekordzivi, kopējā aina ir samērā pieticīga – 89% aptaujas dalībnieku lielākais loms svēris tikai līdz desmit kilogramiem, 9% – līdz 20 kilogramiem. Tikai vienam aptaujas respondentam lielākais guvums svēris līdz 40 kilogramiem.

Iecienītākais gadalaiks, kad aptaujas dalībnieki labprāt makšķerē, ir vasara (45% respondentu), kas tradicionāli saistāma ar atpūtu un atvaļinājumu laiku.

Iegādājoties makšķerēšanai nepieciešamo inventāru vienai sezonai, ir vērojama interesanta tendence – aptaujas respondenti tērē vai nu līdz desmit latiem (31%), vai vairāk par 41 latu (28%).

Mājsaimniecības lielveikala “DOMO” veiktajā aptaujā kopā piedalījās 274 respondenti, kuru vidējais vecums ir 38 gadi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +14.1
Daugavpils +16.4
Saldus +14
Liepāja +16.9
Jelgava +16
Ventspils +16.7
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +14
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+