×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2015
Drukāt

Vidzemē suns sakodis seju astoņus gadus vecam zēnam (7)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Piektdien, 10.aprīlī, mediķi devušies uz vairākiem izsaukumiem, kad cilvēkiem bija nepieciešama palīdzība pēc suņu kodumiem, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Pagājušajā diennaktī Rīgā svešs suns sakodis 29 gadus vecu vīrietis, bet Vidzemē nezināms suns sakodis seju astoņus gadus vecam zēnam.

Kopumā pagājušajā diennaktī ātrās palīdzības mediķi devušies uz 1282 izsaukumiem, tostarp 236 gadījumos cilvēkiem bija nepieciešama palīdzība pēc dažādām traumām.

Dzīvnieki vidēji gadā sakož aptuveni 1000 bērnu, aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Romēna Namniece. Dzīvnieki visvairāk bērnus sakož laika periodā no aprīļa līdz septembrim, lielāko kodumu skaitu sasniedzot tieši vasaras mēnešos. 2012.gadā sakosti 857 bērni, 2013.gadā – 1125, bet pērn – 889 bērni.

Namniece norādīja, ka vecākiem un bērniem trūkst izpratnes par bērnu un dzīvnieku attiecībām un ar to saistītajiem riskiem. Bērnu slimnīcas speciālisti atkārtoti aicina vecākus ievērot pamatprincipus saskarsmē ar dzīvniekiem, lai pasargātu savu bērnu no dzīvnieku kodumu traumām.

Tas nozīmē, ka bērniem pret savu, īpaši svešu, suni ir jāizturas piesardzīgi, ar distanci. Tāpat nedrīkst bērnus atstāt bez uzraudzības kopā ar mājdzīvniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Lielākā daļa bērni ir paši vainīgi kaitina dzīvniekus suns no zila gaisa virsū nemetīsies tur jābūt iemeslam vajadzētu labāk audzināt bērnu ne suni

  2. kādi saimnieki tādi suņi, bērni tur nav vainīgi, suns ie jāmāca vai jālikvidē. Latviešu saimnieku suņi nevienu nekoda. Sarkano plik.iršu ‘tikumi’ tie, tie ir.

  3. sunīts neizskatās nikns,bet gan drīzāk pārbiedēts,kurš grib aizsargāt sevi.

  4. Latvijā lielākā daļa suņu nav apmācīti,audzināti,tie praktiski auguši savā vaļā,tādēļ jau notiek tik daudzi negadijumi,par to atbildība ir jāuzņemas saimniekam. Ja suns kādu sakodis ārpus sava saimnieka mājas,policijai ir pilnīgas tiesības suni nošaut.Tā tas notiek citur pasaulē.

  5. Biķernieku mežā suņa saimnieks piekāva un sasēja ar pistoli bruņotu gļēvuli

    • Latvijai ir bijuši 25 gadi tikt ar šo, no Padomijas mantoto problēmu, galā. Kāpēc mūsu liekēži nevar sekot Rietumeiropas zemju paraugam?

  6. Ar distanci pret suņu īpašniekiem pat pašā Rīgas centrā-Biķernieku mežā!

Draugiem Facebook Twitter Google+