×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

“Vienotība” gatavojas izkārtnes maiņai (11)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pašreizējā “Vienotība” varētu startēt zem cita nosaukuma, iekļaujoties plašākā politiskā apvienībā.

Sestdien “Vienotības” nodaļu pārstāvji pulcēsies Ķīpsalas konferenču centrā “Ostas skati” uz partijas domes sēdi, kurā iecerēts izvērtēt atjaunoto partijas vērtību deklarāciju, uz kuras pamata varētu veidot jaunu politisko apvienību. Partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens iepazīstinās ar savu redzējumu par “Vienotības” startu gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, tostarp potenciālo sadarbības partneru loku.

“Vienotības” domē tiks pieņemta jau kārtējā vērtību deklarācija, kas kalpošot par jaunās apvienības pamatu. “LA” rīcībā esošais šī dokumenta projekts, kurš gan sestdien vēl var tikt mainīts, runā par Latviju kā nacionālu, eiropeisku un demokrātisku valsti. Tajā uzsvērtas tādas vērtības kā patriotisms, cilvēks, uzņēmīgums, moderns latviskums un taisnīgums. Dokumentā pausta apņemšanās turēt godā latviskumu, bet vienlaikus nenorobežoties no pārējās pasaules un neļauties protekcionisma kārdinājumiem. “”Vienotība” pārstāv noteiktas vērtības, nevis šauru ekonomisko interešu grupu vai Latvijas kaimiņvalstu intereses. “Vienotībai” ir jāstāsta par savām pamatvērtībām un jāparāda, ka pie tām turamies ikvienā savā lēmumā un darbībā. Mēs aicināsim arī citas centriski labējās partijas, kurām šajā deklarācijā paustais redzējums šķiet pieņemams, ar mums apvienoties,” teica partijas domes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

Pēc “LA” rīcībā esošas informācijas, pagaidām gan kopīgam startam ar “Vienotību” piekrituši vien pašreizējie sadarbības partneri – reģionālās partijas “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, kā arī “Valmierai un Vidzemei”. Šobrīd “Vienotībai” vēl ir spēkā sadarbības līgums arī ar Latgales partiju, bet tās līderis Jānis Lāčplēsis pēdējā laikā vairākkārt redzēts Saeimā viesojamies te pie Latvijas Reģionālās apvienības (LRA), te pie Zaļo un zemnieku savienības (ZZS). Viņš skaidro, ka esot ticies, lai pārrunātu Latgalei un Daugavpils novadam aktuālus attīstības jautājumus, bet nenoliedza, ka skarta arī tēma par kopīgu startu nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Mēs runājam ar visām ieinteresētajām partijām, tostarp arī “Vienotību”, bet gala lēmumu paziņosim partijas kongresā 9. martā,” teica Lāčplēsis. Pagaidām gan šķiet, ka, visticamāk, Latgales partija turpinās sadarbību ar “Vienotību”, jo gan ZZS, gan LRA jau šobrīd Latgales reģionā jūtas gana spēcīgi un Lāč­plēša komandas pārstāvjiem piedāvājuši ne augstāk kā piekto vietu kandidātu sarakstos. Savukārt “Vienotībai” spēcīgu līderu Latgalē tikpat kā vairs nav (pēdējās pašvaldību vēlēšanās “Vienotība” savu Daugavpils sarakstu komplektēja no studentiem, kuri pat nebija partijas biedri).

Kā informēja “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars, sadarbības forma uz nākamajām Saeimas vēlēšanām būs citādāka. Līdz šim reģionālās partijas slēdza sadarbības līgumus un drīkstēja pievienot “Vienotības” kandidātu sarakstiem dažus savus cilvēkus, bet tagad tiks veidota līdzvērtīgu partneru apvienība. “Vienotības” domes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš savās vīzijās iet vāl tālāk – viņaprāt, labēji centriskajiem proeiropeiskajiem politiskajiem spēkiem Latvijā būtu jāapvienojas vienā lielā partijā ar 20 000 biedru. Jebkurā gadījumā šāda konsolidācija nozīmēs “Vienotības” pašreizējā nosaukuma un simbolikas aizstāšanu ar ko jaunu. Ar to gan gluži nav mierā Salaspils mērs un “Vienotības” valdes loceklis Raimonds Čudars. “Labēji centrisku partiju konsolidācija ir nepieciešama, bet vienlaikus nedrīkstam zaudēt savu vārdu un vērtības. Reiz jau šādu kļūdu pieļāvām un tas noveda pie visām problēmām, ar ko partija šobrīd saskaras,” teica Čudars.

“Vienotības” potenciālo partneru lokā pagaidām nav partijas “Kustība Par”, kuras pārstāvji darbojas “Vienotības” Saeimas frakcijā. “Kustība Par” jau janvāra beigās sāka pati savas sarunas par priekšvēlēšanu sadarbību ar vairākām politiskajām partijām. Šobrīd tās esot noslēgušās un pirmdien tikšot paziņoti rezultāti. Ja “Par” un “Vienotība” nolems nesadarboties, tad tās pārstāvji Saeimā (Ints Dālderis, Lolita Čigāne, Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins) pametīs “Vienotības” frakciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Lemberga-Brigmaņa partija ZZS nav ne “zaļi”, ne “zemnieki”. Viņi apmāna vientiesīgus vēlētājus.

 2. Mēs "PAR" nodevējiem Atbildēt

  Zini ko, nodevējus un praidistus normālas partijas nekur pretī neņem . Ārā no Latvijas, jo ātrāk, jo labāk.

 3. Nodevējus un praidistus normālas partijas nekur pretī neņem . Ārā no Latvijas.

 4. Nodevējus un praidistu nekur neņem normālas partijas. ārā no Latvijas.

  • Kur nu bez Maskavas lumpeņa “Ontūna” ! Tas Kremļa idiots tik vārās vienā vārīšanās. Delfos viņš sen būtu izcenzēts.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Veidojas paradoksāla situācija. Visas galvenās ministrijas un praktiski visa valsts pārvalde ir vienotības rokās, bet ar pašu štābu ir cauri. Tāpēc tiek meklēti visneiedomājamākie varianti. Sadalās klonos, pēc tam atkal sapņo par kaut kādu apvienošanos, noteikti tiek strādāts pie CVK apstrādes. Izskan jau preventīvi paziņojumi, ka nepareiza vēlēšanu rezultāta gadījumā būs iejaukusies kremļa roka. Tas ir, gatavo tam, ka rezultātus varēs arī anulēt. Tauta jau neko neteiks, skaidra lieta, bet, kā to izvilks cauri Briselei?

 7. lielākais oik aferists Kampars vēl nav sniedzis tautai atbildi par savā amatā satrādāto !
  – bet jau kaļ nākotnes plānus…
  nu nespīd tai jūsu varzai nekāda nākotne ! ne koalīcijās , ne vienatnē !

 8. OIK vadītās blēdības Vienotības Ašeradena vadītajā ministrijā un par tā balsos? Cik naivi!!!

 9. Var jau ākstīties, tas nav liktenis, bet tā ir palaistība. Šorīt noskanēja Ausmas zvans. Dusiet klusi un bez bēdu.

Draugiem Facebook Twitter Google+