×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

“Vienotība” rosina ārkārtas koalīcijas un NDP sēdi par bēgļiem;norāda uz dramatiskām sekām (11)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Koalīcijas vadošā partija “Vienotība” ceturtdien pieņēmusi lēmumu sasaukt ārkārtas koalīcijas partiju sanāksmi, kā arī rosināt sasaukt ārkārtas Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdi saistībā ar bēgļiem, noskaidroja aģentūra BNS.

Iepriekš valdība vienojās, ka labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Savukārt trešdien Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu, Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

“Vienotības” Saeimas frakcijas sēdē ceturtdien, pārrunājot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Nacionālās apvienības (NA) paziņojumu par to, ka [šīs partijas] neatbalstīs papildu bēgļu uzņemšanu, tika norādīts uz dramatiskām sekām gan valsts ekonomikā, gan arī drošībā, ja Latvija izvairīsies no solidaritātes un nebūs gatava palīdzēt bēgļu krīzes risināšanā.

Frakcijas sēdē tika minēts, ja Latvijas pozīcija paredzēs to, ka mūsu valsts ir pret jaunu bēgļu uzņemšanu, tiks zaudēti Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi, kā arī varētu tikt pārtraukta patrulēšana mūsu valsts gaisa telpā, ko tostarp nodrošina arī Ungārijā, kurā šobrīd ieradušies milzīgs skaits bēgļu.

“Vienotības” deputāti prognozējuši, ka Latvijā varētu ierasties liels skaits bēgļu no Ukrainas, tomēr, ja Latvija paziņotu, ka neuzņems bēgļus, kas pašlaik atrodas citās ES valstīs, palīdzība no citām dalībvalstīm vairs nevarētu saņemt. Tāpat brīdināts, ja Latvijai pasliktināsies attiecības ar ES, mūsu valsts nevarēs sevi pietiekami pasargāt no Krievijas ietekmes.

Koalīcijas partneru ārkārtas sanāksme tiek plānota piektdien pirms Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdes, kurā Iekšlietu ministrijas pārstāvji ziņos par Latvijas pozīciju Eiropas Savienības (ES) tieslietu un iekšlietu ministru padomes ārkārtas sēdē, kurā tiks pārrunāti migrācijas problēmas jautājumi, tostarp arī EK jaunais plāns.

“Vienotības” sēdē izskanējis, ka bēgļu problēmas risināšanā būtu jāiesaistās arī Valsts prezidentam un Saeimas priekšsēdētājai, kā arī atbildīgajām ministrijām jāgatavo plāns bēgļu uzņemšanai. Šobrīd tam neesot gatava ne Labklājības ministrija, ne arī Kultūras ministrija, liecina neoficiāla informācija. Savukārt ZZS un NA līdzšinējie izteikumi par bēgļiem un šo politisko spēku pārstāvju nevēlēšanās problēmu risināt raksturoti kā bezatbildīga mēģināšana iegūt vēlētāju atbalstu un krīzes mēroga neapzināšanās.

Iepriekš bija plānots, ka Latvija uzņems 250 bēgļu, tostarp 200 no Itālijas un Grieķijas un vēl 50 no bēgļu nometnēm, kas ir ārpus ES, taču jaunais EK piedāvājums paredz Latvijai uzņemt papildu 526 bēgļus, tātad kopumā Latvijai būtu jāuzņem 776 bēgļi.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, trešdien runā Eiropas Parlamentā paziņoja EK prezidents Žans Klods Junkers.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ja mēs šeit ielaižam šo varzu no dienvidiem, tad kāpēc mums vēl būtu no Krievijas jābaidās? Vai tie džigiti ir labāki par krieviem? Nedomāju.

 2. Jāpalīdz nabadziņiem! Atbildēt

  Viņi taču tā bēg,ka pat nepamana,ka pazaudējuši ceļā visus savus ģimenes locekļus un tuviniekus,ka izskrējuši cauri jau puseiropai-līdz pat Vācijai un Lamanša tunelim!

 3. Mēs paši arī lasām vācu avīzes un ar vāciešiem arī runājam! Tāpēc,ļoti negribētos,lai Vācijā notiekošais būtu jāpiedzīvo arī Latvijā-nabaga “bēgļu” uzbrukumi apsardzei un policistiem jau imigrantu apmatnēs,demonstrācijas pret “bēgļiem” un pat šo bēgļu apmetņu dedzināšana! Latvijas kara bēgļi,nedemolēja savu apmetņu telpas,nelauza mēbeles,nesvieda prom viņiem izsniegto pārtiku,nelauzās pāri robežām ar varu,neuzbruka policijai,nerīkoja kautiņus savā starpā,kā vācu bēgļu apmetnēs! Nerunājot jau nemaz par ugunskuru kūršanu uz grīdas pašu apmetņu telpās,kā šie nabaga izmisušie”bēgļi”Vācijā!
  Kas attiecas uz palīdzību Latvijai,tad šī palīdzība ir divpusēja,jo pati ES var pastāvēt tikai pateicoties dalībvalstu maksājumiem.Bet Latvija,bez regulārās dalības maksas,solidāri ar citām ES valstīm finansē pat palīdzību,vairāk nekā 35 miljonu eiro apmērā turpat puspasaulei-Āfrikas,Karību jūras un pat Klusā okeāna valstīm (ĀKK)! Tā kā nekas Latvijai netiek dots par velti vai dāvināts!

 4. Mēs neesam pērkama tauta! Lai ES nauda tiek prostitūtām, nevis Tikumiskajai Latvijai! Tālava vēl nav padevusies!

 5. Sagrausim uz iedzīvotāju rēķina panākto stabilitāti? Atbildēt

  Vācija,iespējams,arī tiks galā ar šo milzīgo migrantu pieplūdumu,taču Latvijā šie “tikai”776 migranti,pavisam noteikti izraisīs dramatiskas un neatgriezeniskas sekas.Neaizmirsīsim,ka Latvija pēc finansiālās krīzes ir tikai”….atguvusi zināmu ekonomisku stabilitāti,bet tas noticis uz iedzīvotāju rēķina un ir radījis neparedzētas sociālās sekas,ar kurām valdībai šobrīd ir pienākums tikt galā.” Skat.”ANO: bagātības sadalījums Latvijā ir starp vismazāk vienlīdzīgajiem ES valstu vidū”,LETA,18.maijs 2012. Vai varam salīdzināt Junkera Luksemburgu-pašu bagātāko Eiropas Savienības valsti ar,piemēram,1927 eiro minimālo algu,3% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem un 400 uzņemamajiem bēgļiem un trešo nabadzīgāko Eiropas Savienības valsti ar 360 eiro minimālo algu,21% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem un 776 uzņemamajiem bēgļiem? Pie tam vēl pat bez visā pārējā ES pastāvošās obligātās veselības apdrošināšanas un bezmaksas augstākās izglītības kā vairumā citu ES valstu,Grieķiju ieskaitot!! Latvija jau tā palīdz savu iespēju robežās,sniedzot finansiālu palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),piedaloties Eiropas kosmosa aģentūras finansēšanā utt,!

 6. Vai ir zinams to bēgļu skaits,kuri izteikuši vēlēšanos braukt uz Latvija?Varbūt bēgļu organizātori vēl tikai mekle.šādus dīvaiņus.

 7. Jau kaut kur dzirdēts – tad naktī jāglāj kāda banka par miljardu un pašam arī jānopelna un tas uz nodokļu rēķina… Tagad jāglābj kāda solījumi un atkal uz nodokļu rēķina…Tai pašā lietā – lai izbeigktu to bēgļu biznesu dienvidzemēs – neko.

 8. Visai Eiropai, pieņemot bēgļus, vajag skaidrot tiem, ka ES nav viņu allaha naudas. Tā neaug uz kokiem, bet ir nopelnīta ar smago darbu, nevis bēguļojot pa pasauli, labāko dzīvi meklējot!. Un Eiropā. Pasaulē civilizētajā, ļaudis strādā, nevis sēž uz dirsām un negaida naudas lietus no debess mākoņiem. Un ir ļaudis, kuri strādājot, nopelna mazāk, nekā šie bēgļi. Un bēgļiem nevajag maksāt par apkuri, par pakalpojumiem. Bet ļaudīm piemēram Latvijā, kuriem pat daudz mazākas pensijas vai algas, nekā šiem bēgļiem, jāmaksā par apkuri, dzīvokļiem, jāpērk apģērbi u.t.t. pat no mazākas nekā bēgļiem, naudas!
  Īpaši ir interesantie “bēgļi”, kuri skrien tikai uz Vāciju, Zviedriju. Jo tie nav kara bēgļi. Bēgļa statusus vajag piešķirt tikai tiem, kuri ievēro ES likumus, nevis dumpo Eiropā. Jo bēgot no kara, neizvēlas bēgšanas valsts. Un ar cienu attiecas pret valstīm, kuras dod patvērumu. Pamatā uz ES pat no Sīrijas ir visīstākā Desas emigrācija, nevis bēgļi!
  Un vajag tiem skaidrot, ka Baltijā, Austrumu Eiropā 50-80 gadus – kā nu kur, valdīja sarkana komunisma hunta. Kā viņu Sadams. Un ļaudis cīnījās, un padzina šo stulbo padomju varu.
  Bet tie ļaudis, kuri tolaik bēga no padomju Savienības, nedumpoja, prasot sev labas valstis, un-vai lielāku naudu ne par ko, bet strādāja, negaidot dāsnus pabalstus. Kuros tolaik nebija Rietumos vēl.

  • Nav vis tie ekonomiskie beeglji kaa latvieshi kas devaas peljnjaa sveshumaa. Tie beeg no kara zemeem. Palasi vaacu aviizes. Un ja juus atteiksaties uznjemt tos beegljus, tad tam buus nopietnas sekas Vaacieshi jau saka: Pabalstus vinji grib, bet paliidzeet Eiropai negrib. Vai domaajiet, ka eiropa taadus cieniis, tiem nelaimee paliidzees?

   • Lūdzu nenonievā tautiešus, kuri iztiku pelna Īrijā, Anglijā un citur Eiropā, jo viņi tur ir aizbraukuši strādāt. Nerunāsim par dažiem dīkdieņiem, kādi ir visām tautām, bet kopumā tev nav nekāda pamata uzskatīt, ka mūsējie svešumā vēlētos, piemēram, mainīt valsts iekārtu, vietējās tradīcijas, likumus utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+