×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

“Vienotības” Ētikas komisija ierosinājusi lietu par Priedes un citu personu izteikumiem (3)

Foto-LETAFoto-LETA

“Vienotības” Ētikas komisija ierosinājusi lietu par Ingas Priedes un citu personu izteikumiem mikroblogošanas vietnē “Twitter”, informēja komisijas priekšsēdētājs Didzis Šēnbergs.

Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādīts, ka incidentā iesaistītajiem tiek lūgts sniegt paskaidrojumus līdz 8.decembrim.

“Atbilstoši Satversmes ievadam jebkuru nacistisko vai padomju totalitāro noziegumu – sevišķi masu represiju un genocīda – attaisnošana ir kategoriski nepieļaujama,” sacīts paziņojumā.

Jau ziņots, ka pēc pirmdienas vakarā paustajiem izteikumiem sociālajā vietnē “Twitter” Priede atsaukusi sevi no partijas “Vienotība” valdes.

Priede ir “Vienotības” Kandavas nodaļas vadītāja, kā arī pašvaldības deputāte. Viņa savā “Twitter” kontā, diskutējot par homoseksuāļiem, rakstīja, ka “paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība”.

Politiķes izteikumi sociālajā vietnē izraisīja asu reakciju, vairāki “Vienotības” biedri rosināja Priedi izslēgt no partijas rindām, savukārt partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars norādīja, ka nekavējoties aicinās to izskatīt valdē.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa otrdien sacīja, ka partijas ģenerālsekretārs viņu pirmdien informējis par Priedes izteikumiem sociālajā tīklā. “Es kategoriski nosodu šādus publiskus izteikumus, jo tas ir pretrunā gan ar “Vienotības”, gan manu personisko nostāju, kā arī cilvēktiesību normām,” viņa teica.

Priede partijas locekļiem nosūtījusi e-pastu, kurā atvainojas par saviem izteikumiem un atsauc sevi no “Vienotības” valdes. Kampars pastāstīja, ka šonedēļ partija nevar pieņemt nekādu lēmumu, jo iepriekšējais partijas kongress, kurā valde tika ievēlēta uz diviem gadiem, notika 1.decembrī. Savukārt nākamais “Vienotības” kongress notiks sestdien.

Kampars pieļāva, ka Priedes rīcība varētu tikt pieminēta arī kongresa laikā, tomēr atsevišķs darba kārtības punkts tas nebūšot, jo partija plāno lemt par turpmāko darbību. Par viņas atsaukšanu no valdes un turpmāko rīcību “Vienotība” lems valdes sēdē.

“Šādi izteikumi ir nepiedodami un nepieļaujami, tie diskreditē partiju, tādēļ par šo jautājumu lemsim,” atzina partijas ģenerālsekretārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Vai nevajadzētu ierosināt izskatīt arī RInkēviča paziņojumu? Lepošanās ar anomāliju manās kā vēlētāja acīs daudz vairāk diskreditē partiju. Turklāt, ja kāds “žurnālists” papūlēsies iedziļināties Priedes Twitterī publicēto komentu patiesajā jēgā, tad sapratīs, ka doma ir pavisam cita. “Paldies dievam” ir kā atbilde uz citas personas komentu, ka minoritātes pamet Latviju. Un par vāciešiem un šaušanu tas ir jau nākamais teikums, un jēga ir tāda, ka 1) minoritātes pamet dzimteni un brauc uz Eiropu, kur viņus savulaik vācieši šāva. 2) uzlabosies dzimstība – sekas tam, ka minoritātes pamet LV. Divas dažādas lietas, kas neveikli un steigā rakstot komentus, sāk izskatīties tā, kā daži labi grib, lai izskatītos. Priede pati saprata, ka uzrakstījusi neveikli un tāpēc centās izdzēst.
  Bet neviens jau iedziļlināties negribēs, jo citādi jau nesanāks sensācija un nebūs daudzo klikšķu web lapu reitinga paaugstināšanai

  • Atraduši vienu grēkāzi kuru noriet vai Zaķis ar saviem izgājieniem ir attaisnojams un Solvita noēda Junkuru bez sāls un Kampars ar nodokļu mahināciju ir labāki

  • Jūs nu gan pats esat šķērsām visu sapratis!Var jau iztulkot arī tā,ka “Paldies Dievam,ka aizbrauc,jo vācieši redz šāva,tātad to var darīt arī latvieši”.Turpinājumā par to dzimstību – kāds sakars dzimstībai,ja aizbrauc geji? NEKĀDA !!!Jo tieši kristīgās ģimenes ir dzimstības slepkavas,gultā lustejoties,bet pēc tam ABORTOS bendejot ieņemtos bērnus.Gejs to izdarīt nevar !!
   MAN NEKAD !!!NEKAD !!!pat prātā neienāktu prātā minēt nacistu šaušanu ne par gejiem,ne par žīdiem,jo tad jau sanāk ,pēc Priedes,ka labi ja žīdi/ pēc Gordona!/ brauca prom.
   Cien,Priede,pirms ko izdvest ,ieslēdziet smadzenes! Jūsu teiktajam NAV attaisnojuma,ne velti pat ārpus Latvijas to pamanīja un nosodīja,bet Rinkeviča atzīšanos apsveica.
   Paldies LA par sapratni!

Draugiem Facebook Twitter Google+