×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Vīķe-Freiberga Bērziņa izteikumu par SAB vadītāja īpašībām vērtē kā diskriminējošu

Foto - LETAFoto - LETA

Likuma priekšā visiem Latvijas pilsoņiem ir vienādas tiesības, tādēļ paziņot, ka “jābūt Latvijas latvietim”, lai ieņemtu augstus amatus valstī, ir diskriminējoši pret tiem, kuri dzīvo vai ir dzimuši ārpus Latvijas, uzskata bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente šādu viedokli pauž, reaģējot uz Valsts prezidenta Andra Bērziņa teikto, ka nākamajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam ir jābūt Latvijas latvietim, jo viņam ir ļoti precīzi jāpārzina situācija valstī. Par eksprezidentes viedokli aģentūru LETA informēja viņas sekretāre Daina Lasmane. Vīķe-Freiberga savu sašutumu par Bērziņa izteikumiem publicējusi arī sociālajā tīklā “Twitter.com”.

Bērziņš šādu viedokli pauda trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V). “Nenoliedzot nevienu citu, bet šis darbs ir tomēr saistīts ar to, ka ļoti precīzi ir jāpārzina situācija Latvijā ilgā periodā. Nenoliedzot esošā vadītāja kvalifikāciju – katram laikam, katrā laika periodā ir sava vajadzība,” piebilda prezidents. Viņš norādīja, ka to saka, “nevērtējot iepriekšējo vadītāju un nesakot, ka kāds ir slikts”. Tomēr prezidents vēlas, lai turpmāk SAB vada cilvēks, kurš labi zina “situāciju iekšienē”.

Kopš 2003. gada 2. maija SAB direktors ir ārpus Latvijas dzimušais Jānis Kažociņš. Viņa pilnvaras beidzas 2013. gada 2. maijā, un Kažociņš ir paziņojis, ka vēlreiz uz šo amatu nepretendēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+