×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Vīķe-Freiberga kļūst par prestižā “Madrides kluba” prezidenti (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga kļuvusi par pasaules līderu alianses “Madrides klubs” prezidenti, informēja eksprezidentes sekretāre Daina Lasmane.

Bijusī Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) 6.decembrī ģenerālasamblejā tika ievēlēta par šīs organizācijas vadītāju.

Rīgā dzimusī politiķe, kura “Madrides kluba” ģenerālasamblejā tika ievēlēta par šīs organizācijas prezidenti, stāsies šajā amatā 2014.gada 1.janvārī. Šajā amatā Vīķe-Freiberga nomainīs bijušo Nīderlandes premjerministru Vimu Koku, kuram noslēdzas četru gadu pilnvaru termiņš “Madrides kluba” un Pasaules līderu alianses prezidenta postenī.

“Esot Valsts prezidenta vai premjera amatā, primāri jāgādā par savas valsts un tautas labklājību un starptautiski tā jāpārstāv. Bet, kad amata atbildības mētelis tiek novilkts, var kļūt par pasaules pilsoni, strādājot pasaules kopējās sabiedrības labā,” tā vakar preses konferencē teica Vīķe-Freiberga. Atbildot uz žurnālistu jautājumu, cik ietekmīgs ir Madrides klubs, eksprezidente atzina: “Pasaulē ir dažāda veida spēks, vara, ir militārais spēks, ir naudas vara. Bet Madrides klubam un bijušajiem valstu un valdību vadītājiem ar viņu pieredzi piemīt domas un idejas spēks.”

Vīķe-Freiberga dzimusi 1937.gada 1.decembrī. 1945.gada 1.janvārī viņa, bēgot no padomju okupācijas, ar ģimeni devās prom no Latvijas. 2014.gada 1.janvārī – 69 gadus pēc trimdas gaitu sākšanas Kanādā – Vīķe-Freiberga kļūs par pirmo sievieti, kura ievēlēta par prezidenti pasaulē lielākajam demokrātiski ievēlēto prezidentu un premjerministru forumam, kurš dibināts demokrātisko vērtību un demokrātiskas pārvaldes atbalstīšanai pasaulē.

Eksprezidente Vīķe-Freiberga ir viena no “Madrides kluba” dibinātājām, 2001.gadā Latvijas Valsts prezidentes statusā piedaloties konferencē “Demokrātijas iedibināšana un stiprināšana”, kurā dzima šī organizācija. Kopš tā laika viņa ir aktīvi piedalījusies daudzos tās projektos un misijās, piemēram, “Sieviešu līdzdalība politikā” Āfrikā, “Demokrātijas stiprināšana un etniskais izlīgums” Kirgizstānā un I Dienvidkaukāza forumā Azerbaidžānā, informēja Lasmane.

Pildot Latvijas Valsts prezidentes pienākumus, Vīķe-Freiberga veicināja Latvijas iestāšanos NATO un Eiropas Savienībā, kas tika īstenota 2004.gadā viņas vadībā. Stingri pārliecināta par nepieciešamību pilsoņiem iesaistīties sabiedriskajā dzīvē un politiskajos procesos, viņa sāka diskusiju par obligātas balsošanas ieviešanu vispārējās vēlēšanās. 2005.gada aprīlī Apvienoto Nāciju ģenerālsekretārs Kofi Anans iekļāva Vīķi-Freibergu savā pasaules politisko līderu komandā, kuras mērķis bija sekmēt viņa visaptverošās ANO reformu programmas īstenošanu. Kopš 1999.gada Vīķe-Freiberga darbojas Pasaules sieviešu-līderu padomē, Eiropas Iecietības un izlīguma padomē un Eiropas Ārlietu padomē. Viņa kā uzaicināta dalībniece regulāri piedalās arī Pasaules ekonomikas forumā (Davosā) un ir Nizami Gandžavi starptautiskā centra Azerbaidžānā līdzpriekšsēdētāja.

Dzīvojot Kanādā,Vīķe-Freiberga Toronto Universitātē ieguva bakalaura un maģistra grādu psiholoģijā. Viņa turpināja studijas MakgilaUniversitātē Monreālā, iegūstot doktora grādu eksperimentālajā psiholoģijā. 1998.gadā Vīķe-Freiberga atgriezās dzimtenē, kļūstot par Latvijas Institūta (organizācija, kas nodarbojas ar Latvijas atpazīstamības veicināšanu ārzemēs) vadītāju un gadu vēlāk – 1999.gada jūnijā – tika ievēlēta par Latvijas Valsts prezidenti.

Koks tika ievēlēts par “Madrides Kluba” prezidentu 2009.gadā un ieņēma šo amatu četrus gadus. Viņa vadībā “Madrides Klubs” paplašināja savu pārstāvniecību pasaulē, kā arī savas darbības mērogu un vērienu, dibinot Pasaules līderu aliansi – jaunu struktūru, kuras mērķis ir padziļināt un izvērst “Madrides Kluba” esošo ietekmes sfēru jauno lielvalstu veidotajā “jaunajā pasaulē”, sekmēt sadarbību starp organizācijas locekļiem un citu ievērojamu nesen dibinātu biznesa un korporatīvo līderu organizāciju Pasaules ekonomikas padomi, kurai ir deviņas reģionālas konvencijas visos svarīgākajos pasaules reģionos

Turklāt “Madrides Klubs” ir paplašinājis savu dalībnieku skaitu no 70 2009.gadā līdz 95 2013.gada decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Laimonis Purs "Aizejot Atskaties3" Atbildēt

  „Ko prezidente glābj?”

  Jau otro reizi Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga neparaksta Saeimas pieņemto likumu „Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības faktu ar VDK konstatēšanu.” Gribot negribot rodas jautājums – kāpēc neparaksta? Izskanēja vairāk vai mazāk pārliecinoši skaidrojumi. Viens no tiem – neviena cita Austrumeiropas valsts neesot darījusi tā, kā to grib izdarīt Latvijā. Bet nevienā postkomunisma zemē sabiedriskās iekārtas pārmaiņu spicgalā neatradīsim procentuāli tik nospiedošu daudzumu VDK slepeno sadarbnieku, it īpaši no radošās inteliģences aprindām – rakstniekiem, māksliniekiem, žurnālistiem u.c., kā tas izveidojās pie mums. V. V. F. bija tikai Kanādas pilsone un psiholoģijas profesore, kad ap viņu padomju drošības dienesti jau auda savus izpētes tīklus. Uzskatāms apliecinājums tam ir publicētās fotogrāfijas, kurās toreizējā kanādiete iemūžināta smaidīgu un mīlīgu uz Rietumiem palaistu PSRS pilsoņu ielenkumā. Protams, profesore tolaik nezināja, kas stāv aiz viņai blakus stāvošiem, bet šodien prezidente zin un – glābj viņus! Dažs labs pat apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni, lai gan īstenoja destruktīvas, izsakoties latviski, graujošas aktivitātes, un to apliecina mūsu ilglaicīgā atpalicība no abām kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Neparakstot likumu, kura mundiera godu prezidente glābj?”

  Prezidente neparakstīja Saeimas pieņemtos grozījumus valsts drošības likumos, tā vismaz uz laiku apturot „lienošo” valsts apvērsumu. Diemžēl ne jau prezidentes padomnieki ierosināja neparakstīt, šoreiz norādījums nāca no „tālienes”, jo tur saprata Latvijas virzību atpakaļ lāča ķetnās. Tas lieku reizi apliecināja, ka ne jau mūsu centība, izpildot „mājas darbus”, pavēra mums durvis uz NATO plašo zāli un Eiropas Savienības istabu. Latvija būtu tur ietikusi, ja mūsu valdību vadītu vispēdējie „jampampiņi” un pat visa Saeima no tādiem vien sastāvētu, jo bija spēki, kas centās piekļūt iespējami tuvāk bijušās PSRS robežām, iespējami nopietnāk izmainīt globālo situāciju savā labā. Tātad tā nebija mūsu gudrība un „laime” tikt uzņemtiem, tā bija viņu gudrība un „laime”” mūs uzņemt. Un korupcija nesākās Bauskā, Valmierā, Preiļos vai Kuldīgā, bet gan no aizrobežas naskajiem, pieredzes un naudas bagātajiem, globalizētās pasaules viendienīšu tirgonīšiem – pārdot, pārdot, pārdot šodien iespējami vairāk un dārgāk, bet par rītdienu lai raizējas tikai muļķi un daži intelektuāļi…”

 2. Forši! Vakarrīt pa LR1 dzirdēju, ka WF tagad būšot iespēja starptautiskos forumos paust arī Latvijas un latviešu intereses.

 3. A kāds tautai no tā labums? It nekāds!

 4. dibinot Pasaules līderu aliansi – jaunu struktūru, kuras mērķis ir padziļināt un izvērst “Madrides Kluba” esošo ietekmes sfēru jauno lielvalstu veidotajā “jaunajā pasaulē”, sekmēt sadarbību starp organizācijas locekļiem un citu ievērojamu nesen dibinātu biznesa un korporatīvo līderu organizāciju Pasaules ekonomikas padomi, kurai ir deviņas reģionālas konvencijas visos svarīgākajos pasaules reģionos……………………………………………………………………………..Vārdu sakot MASOŅU ORDEŅA legālais variants.

 5. Jau pati mūsu eksprezidentes Vairas Vīķes Freibergas ievēlēšana par šīs pasaules ievērojamāko līderu alianses prezidenti vien jau ir milzīgs ieguvums Latvijas atpazīstamībai pasaulē. Lai viņai veicas jaunajā darbības laukā, lai ir spēks, enerģija un veselība!

 6. acis fotouzņēmumā..un nauda vilina! (tā ir masonu organizācija, apgroza miljonus)

 7. Uzmanību, lasiet vērīgi: “mērķis ir padziļināt un izvērst “Madrides Kluba” esošo ietekmes sfēru jauno lielvalstu veidotajā “jaunajā pasaulē””

 8. Ko gan lai mēs par to domājam? Ka Madrides klubam tāda vērtība, vai ka mūsu kangarei tāda vērtība :))

  • V. Vīķe-Freibarga ir daudz darījusi Latvijas labā. Kas to nesaprot, lai labāk paklusē, nevis parāda savu savu stulbumu, nozākājot .

   • tas gan ka daudz darījusi ,bet vai labu-kā tikai spodrināja savu tēlu ,citu neko neatceros,atdeva abreni,solija 7 treknus gadus-jo tieši tie bija viņas vardi -ko ieteica kalvītim….bet patiesība-atskēja no kanādas ,neko nezinot kas notiek latvijā-nu baigā gudrīte-gudrība jau neizpaužas tajā ,ja zini vairākas valodas,bet gan domā ar galvu

 9. vēl jau jānodzīvo lidz tam 1 janvārim…..

 10. 2014.gada 1.janvārī – 69 gadus pēc trimdas gaitu sākšanas Kanādā – Vīķe-Freiberga kļūs par pirmo sievieti, kura ievēlēta par prezidenti pasaulē . portals parego nakotni.

Draugiem Facebook Twitter Google+