×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Viktors Lapčenoks: “Man patīk dziedāt!”

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Estrādes leģenda Viktors Lapčenoks svin 70. dzimšanas dienu un gatavojas jubilejas koncertiem. Dziedātājs neslēpj, ka uz lielās skatuves viņš nokļuvis, tikai pateicoties Maestro Raimondam Paulam, jo jaunībā estrādes solista karjera nav pat sapņos rādījusies. “Esmu laimīgs, ka liktenis saveda mani kopā ar Raimondu Paulu,” teic Viktors.

Zīmogu, ka viņš ir R. Paula dziesmu izpildītājs un kas viņu pavadījis visu skatuves mūžu, mākslinieks uzskata par svētību. Tādēļ arī Viktora jubilejas koncertos joprojām skanēs dziesmas no kopīgā “zelta fonda”. “Izvēlēties repertuāru bija grūti. Tas ir pats grūtākais dziedātājam. R. Pauls man ir sarakstījis tik daudz dziesmu ar skaistiem tekstiem! Arī tagad, veidojot programmu, kaut kur nejauši dzirdot skanam manu dziesmu, jāpārdomā, kāpēc tā nav ielikta manā programmā. Veidojot programmu, paļāvos uz diviem Raimondiem – Maestro un Raimonda Macata ieteikumiem. R. Macatam ir pieredze programmu veidošanā. Grūta izvēle. Visu laiku pārdomas, jo tāds liels jubilejas koncerts man bija pirms desmit gadiem,” neslēpj mākslinieks.

Maestro māksliniekam rakstījis skaistus duetus. Kad vaicāju Viktoram, vai jubilejas koncertos redzēsim arī skatuves partneres, Viktors ir ļoti noslēpumains: “Būs dueti, bet tas līdz koncertam tiks turēts noslēpumā. Sastāvs jau ir gatavs. Mēģinām un nopietni gatavojamies koncertiem.” Ir zināms, ka koncertos uzstāsies Aija Vītoliņa, kas dziedās Noras dziesmas, un būs arī duets.

Viktors neslēpj, ka tikai ar Maestro dziesmām vien varētu uztaisīt vairākas koncertprogrammas. Kad māksliniekam jautāju, vai viņš tiešām zina visām dziesmām vārdus, Viktors smejoties atzīstas: “Vai es atceros visām dziesmām vārdus, protams, ka ne! Jāatzīstas, ka Maestro dziesmām gandrīz visām zinu vārdus. Tas ir uz 99%, bet šajā programmā skanēs ar Zigmara Liepiņa dziesmas. Arī viņš man savā laikā ir daudz sarakstījis. Tagad man pat ir grūti izskaidrot, bet iepriekšējā jubilejas koncertā tās netika iekļautas. Šajos koncertos klausītāji tās dzirdēs. Stingri jāmācās teksti, jo tās dziesmas nebija dziedātas kopš “Modo” laika.”

Viktors ir Latvijas estrādes leģenda – dziedātājs ar dabas dotu balsi, nerimstošu dzīvesprieku un fantastisku atmiņu, kas klausītājus priecē jau vairāk nekā 45 gadus. “Varbūt kādam no malas izskatās viegli – iznāk uz skatuves un padzied, bet, lai sagatavotu dziesmas tā, lai tās saprastu es pats un lai tevi saprastu, tas ir liels darbs. Liels atbalsts katram dziedātājam ir kolosāli muzikanti aiz muguras. Balsts jebkurā situācijā,” ir pārliecināts mākslinieks.

Arī šajos koncertos Viktoram ir stiprā aizmugure. Uz skatuves būs aktieris Guntis Skrastiņš, ar kuru Viktoram veidojusies laba sadarbība kopš grūtajiem laikiem 90. gadu sākumā. “Man ir kolosāls aranžētājs Raimonds Macats un viņa mūziķu grupa – cepuri nost! Visām dziesmām būs jaunas krāsas: noskaņa paliek, taču pavadījums ir modernāks,” atzīstas mākslinieks un piebilst: “Man nav svarīgi, kur es dziedu, vai tā būtu vislielākā latviešu estrāde vai omulīgs krodziņš, es to vienmēr daru ar baudu un pilnu atdevi. Dziedot cauri gadiem, mana mīlestība pret mūziku ir tikai augusi un es varu lepoties, ka esmu viens no tiem cilvēkiem, kam darbs ir darīt to, kas patīk. Un man patīk dziedāt. Tāpēc uz jautājumu “Ja tu nevarētu elpot…” citi atbildētu, ka bez ieelpas tie nevarētu dzīvot, bet es atbildētu, ka es nevarētu dziedāt… ”

 

3. II 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

4. II 19.00 Vidzemes koncertzālē Cēsīs

5. II un 6. II 19.00 Dailes teātra Lielajā zālē

11. II 17.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 10; 12; 15; 20; 25; 30; 35; 40

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+