×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Vilks: Nākamgad nav naudas pedagogu prasītajam algas palielinājumam (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas nākamā gada budžetā nav līdzekļu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai līdz 310 latiem, kā to prasa skolotāju arodbiedrība, ceturtdien žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (“Vienotība”).

“Mēs to noteikti nevaram atbalstīt. Ar pedagogiem vispār ir problēmas – tur ir iesāktas reformas, kas ir pamestas pusratā, tāpat ir arī kaut kādas skaitļu manipulācijas, ar kurām nekas nav saprotams. Domāju, ka tuvākajos gados būs pietiekama ekonomiskā izaugsme, lai attiecīgās likmes palielinātu, bet neko nemainīt sistēmā būtu absurds,” klāstīja Vilks.

Viņš uzskata, ka Latvijā kopumā ir problēmas ar skolotāju skaitu. “Ir lielās pilsētas, kur skolotājiem tiešām ir ļoti liela slodze. Viņiem par to noteikti būtu jāsaņem lielāka samaksa. Savukārt mazajās skolās risinājums ir tāds, ka viens skolotājs pasniegtu vairākus priekšmetus. Piemēram, uz 50 bērniem būtu nevis desmit vai padsmit skolotāju, bet trīs līdz četri, kā tas notiek daudzviet pasaulē,” klāstīja ministrs.

Tāpat viņš norādīja, ka Somijā un Igaunijā iedzīvotāju blīvums ir līdzīgs kā Latvijā, un tur skolotāju skaitam ir tendence samazināties.

“Nu nav resursu šai jomai – ko tāpēc budžetu nepieņemsim?” retoriski vaicāja Vilks.

Jau ziņots, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas protesta akcijām, jo sarunās ar valdību nav panākusi savu par minimālo algas likmi.

Valdība piedāvā no 2014.gada 1.septembra par 15 latiem paaugstināt likmi, kas būtu līdz 295 latiem. Tas kopā ar piemaksu paaugstināšanu prasītu papildus 10 miljonus latu valsts budžetā.

Skolotāju arodbiedrība atkārtoti izvirza prasību par zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai līdz 310 latiem, kas pēc Izglītības un zinātnes ministrijas norādītā, prasītu vēl apmēram 10 miljonus.

Saeima ceturtdien lemj par budžetu un to pavadošajiem likumprojektiem pirmajā lasījumā, bet par budžetu galīgajā lasījumā plānots lemt 6.novembrī.

Nākamā gada valsts budžetu veidots ar deficītu līdz 0,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamgad prognozēti 7,004 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – 7,143 miljardu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Pamatoti ir komentāri un jautājumi, uz kuriem NAV ATBILDES sanēmuši mūsu gaismas nesēji – pedagogi! Arī man ir daži jautājumi:
  1) CIK ilgi IZM gatavojas” REFORMĒT” izglītibas sistēmu Latvijā?
  2) KĀDAM NOLŪKAM PAREDZĒTA nepārtrauktā reforma? (galu tai vēl neredzam!)
  3)KĀPĒC NAV naudas nākamā gada budžetā darba algas likmes paaugstināšanai uz 310 ls., JA VIDĒJĀ DARBA ALGA VALSTĪ JAU TAGAD IR 500,-ls. MĒNESĪ??? KAS NOTIEK!!!??? PAR KO MĒS VISPĀR RUNĀJAM!?? Pedagogiem ir augstas kvalifikācijas un attiecigā izglitiba!?
  4) KĀPĒC AR VARU TIEK DZĪTI VĒL UN VĒL PAAUGSTINĀT KVALIFIKĀCIJU,JA TAM NAV SOLĪTĀ MATERIĀLĀ SEGUMA!??
  5)KUR TIEK NOVIRZĪTI ŠĪS JOMAS RESURSI???
  LŪGUMS ARĪ BŪTU vecākiem iet talkā pedagogiem un VIENREIZ IZBEIGT REFORMĒT UN REFORMĒT ŠO NOZĪMĪGO SISTĒMU VALSTS DZĪVĒ – IZGLĪTĪBU!!! BEZ IZGLĪTĪBAS NAV NEKĀ!? VAI TO TIK GRŪTI SAPRAST??? NAV gadijies sastapt ANALFABĒTU un lai DIEVS mūs sargā no ANALFABĒTIEM -CILVĒKIEM!!!

 2. Kaut kā jocīgi sanāk- skolas slēdz,paralēlās klases jau maz vairs kurā skolā ir un nauda skolotāju algām aizvien mazāk un mazāk. Kur paliek uz slēgto skolu un slēgto klašu ieekonomētā nauda ?
  Bez tam -ļoti bieži ir situācija , ka skolotājs knapi var slodzi vai nedaudz vairāk savākt . Tad parēķiniet , cik pēc nodokļu atrēķināšanas paliek no 295 ls ? Tā nav cilvēka cienīga alga, par kuru skolotājs sevi pabaro, apģērbj, maksā komunālos marsājumus un profesionāli un garīgi turpina izglītoties. Jā , vēl arī uztur bērnu, /bērnus /. Ja ir vīrs-sponsors -tad var par šādu algu sponsorēt LR izglītības sistēmu.

Draugiem Facebook Twitter Google+