×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

“Viņi atbalsta Putinu, bet nevēlas karu”. Saruna ar profesoru Leonīdu Rošaļu (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Maskavas rīkotajam jauno izpildītāju konkursam Jūrmalā “Jaunais vilnis” nesen sekoja starptautiskais ārstu forums “Jaunais vilnis medicīnā”, kurā pulcējās krievu valodā runājoši ārsti no 14 valstīm. Tā organizēšanā piedalījās pie Krievijas valdības izveidotās Nacionālās medicīnas palātas prezidents, Maskavas Bērnu ķirurģijas un traumatoloģijas pētnieciskā institūta direktors profesors Leonīds Rošaļs. Viņš gan uzsvēra, ka visi politiskie jautājumi tiekot atstāti aiz šā foruma sienām. Slavenais bērnu ķirurgs ir izveidojis mediķu ātrās palīdzības brigādi, kura glābusi bērnus daudzos pasaules karstajos punktos. Taču uz Ukrainu tomēr nolēmis nedoties.

L. Rošaļs: – Pagājušajā gadā piedalījos pirmajā Jūrmalā rīkotajā ārstu forumā un arī atbraucu no Maskavas 1100 kilometrus pats pie stūres kopā ar sievu un suni. Šoseja no Maskavas uz Rīgu varbūt pēc diviem trim gadiem būs labi izbraucama, bet patlaban tā ir vienas šausmas gan Krievijas pusē, kur to remontē, paplašina un transporta vadītāji mokās, gan Latvijas pusē, kur notiek remonti un auto sastrēgumi. Uz robežas nostāvēju divas stundas, tāpēc atpakaļ braukšu caur Baltkrieviju. Man patīk vadīt auto, kad man ir slikts garastāvoklis, sēžos pie stūres un uzreiz jūtos labāk.

M. Libeka: – Pirms pusotra gada ar vērienu Kremlī nosvinējāt savu astoņdesmit gadu jubileju. Toreiz jūs sveica Kremļa administrācija, ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja gan Josifs Kob­zons, gan Valērija, gan Igors Krutojs… Pirmie divi šovasar netika ielaisti Latvijā uz “Jauno vilni”, jo parakstīja atbalsta vēstuli Vladimiram Putinam par Krimas aneksiju. Bet Krutojs piedraudēja, ka dziesmu konkurss “Jaunais vilnis” atstāšot Jūrmalu, lai te nekad vairs neatgrieztos. Bet jūs sakāt, ka norobežojaties no politikas!


– Neesmu nevienā politiskajā partijā, esmu absolūti politiski neatkarīgs un tikpat kā nezinu “Jaunā viļņa” vēsturi. Atbalstīju medicīnas viļņa ideju, kuras autors ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis – ļoti enerģisks cilvēks, kurš izveidojis vienu no labākajām ārstu organizācijām Eiropā. Latvijā ir tikai divi miljoni iedzīvotāju – tikpat cik vienā Krievijas reģionā. Ja mēs katrā reģionā izveidosim tikpat labu ārstu organizāciju kā pie jums, tas būs brīnišķīgi.

Ideja par krieviski runājošo ārstu forumu nāk no Dienvidamerikas, kur uz līdzīgiem forumiem pulcējas ārsti, kuri spēj sazināties spāņu valodā. Ja asociācija, kas runā angļu valodā, sapulcē ārstus, kas sazinās spāniski, tad kāpēc neaicināt kopā ārstus, kas runā krieviski. Pasaulē viņu ir daudz. Piemēram, Vācijā ir krieviski runājošo ārstu asociācija, tāda ir arī Amerikā, Izraēlā… Tā nav politiska organizācija, mēs ar politiku nenodarbojamies, šeit ir dažādu nacionalitāšu, politisko uzskatu un reliģiju ļaudis. Mums jāstāv pāri politikai un jārisina savas profesionālās lietas.

Es nekad neesmu bijis Putina uzticības persona, un Putinam ar manu dzimšanas dienu nav nekāda sakara. Pirms pusotru gada, kad svinēju savu dzimšanas dienu, Ukrainā viss bija mierīgi un nekāda atbalsta vēstule Putinam netika rakstīta.

Man ir daudz draugu muzikantu, piemēram, Aleksandra Pahmutova, Andrejs Dementjevs…

Kad tauta uzzināja, ka man būs 80 gadu jubilejas koncerts, mūziķi man zvanīja un piedāvāja uzstāties.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Solīds vīrs, bet melo kā puika.

  • Neticēju savām acīm lasot šo komentāru – bet garā vājiem bezsmadzeņu individiem to var piedot , jo viņi tālāk par mēslu kastes malu neko nav redzējuši un neredzēs ar…

   • “– Neesmu bijis Ukrainā, jo nav tādas vajadzības.”
    “Tāpēc ar sajūsmu tika uzņemta Krimas atkal apvienošana ar Krieviju. … Lielākā daļa ukraiņu un krievu, kas dzīvo Ukrainā, ir priecīgi par to, izņemot tatārus.”

    • Vai jūs esat bijis Krimā? Vai varbūt Doņeckā? Kā jūs pamatosit, ka zināt situāciju labāk par “solīdo vīru”?

Draugiem Facebook Twitter Google+