×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Viņķele vienojas ar lauksaimniekiem

Labklājības ministre Ilze Viņķele vakar parakstīja sadarbības līgumus ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, kas paredz ciešāku sadarbību labklājības rīcībpolitikas izstrādē lauku reģioniem, informē biedrības “Zemnieku saeimas” pārstāve Ilze Meržvinska.

 

Viņa atzina, ka vienošanās mērķis ir veicināt Labklājības ministrijas (LM) un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju sadarbību, lai efektīvāk īstenotu darba, sociālās drošības, bērnu un ģimenes, personu ar invaliditāti vienlīdzīgas iespēju politikas, kā arī sekmētu pilsoniskās sabiedrības iesaisti būtisku lēmumu pieņemšanā.

Meržvinska norādīja, ka lauksaimnieku organizācijas kopējā darba devēju un valdības sadarbības partneru struktūrā iezīmējas ar lielu nodarbināto skaitu. “Šīm organizācijām ir būtiska loma tautsaimniecības attīstībā, jo tās nodrošina produktu ar pievienoto vērtību ražošanu, turklāt lauksaimniecības nozari tuvākā nākotnē gaida nozīmīgas pārmaiņas,” viņa sacīja un piebilda, ka lēmums lauksaimniekus aktīvāk iesaistīt labklājības rīcībpolitikas izstrādē un realizēšanā pieņemts, lauksaimnieku organizācijām un ministrei aktīvi diskutējot par LM iniciatīvu ieviest reģionālās mobilitātes pabalstus.

Pēc biedrības pārstāves teiktā, galvenās lauksaimnieku un LM sadarbības jomas būs bezdarba un bezdarba risku samazināšana, tostarp profesionālā pārkvalifikācija, darba attiecības, darba aizsardzība, personu ar invaliditāti vienlīdzīgas iespējas, sociālā iekļaušana.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+