Latvijā
Novados

Virpuļviesuļa izpostītās saimniecības īpašnieki lūdz līdzcilvēku palīdzību1

Foto: Facebook.com/Oskars Baranovskis

Bērzpils pagastā virpuļviesuļa izpostītās zemnieku saimniecības “Krastiņi” īpašnieki lūguši līdzcilvēku palīdzību ēku atjaunošanai, tai skaitā ziedojot būvmateriālus, liecina saimniecības īpašnieku paziņojums sociālajā tīklā “Facebook”.

Saimnieki raksta, ka no septiņām ēkām pilnībā iznīcināti ir divi siena šķūņi, bet smagi cietusi arī dzīvojamā māja, kūts, kā arī citas ēkas.

Ar iedzīvotāju palīdzību viņi cer atjaunot vismaz daļu no saimniecības.

Līdzcilvēkiem lūgts ziedot tādas lietas kā jumta segumu, brusas un dēļus, skrūves, leņķus un naglas, murjāvu, ķieģeļus un blokus. Tāpat tiek lūgts dzīvojamais vagoniņš, jo neviena no ēkām šobrīd nav apdzīvojuma, kā arī lūgts ziedot finanšu līdzekļus.

Paziņojumā arī minēts, ka ikdienā saimniecībā saimnieko divi cilvēki, tajā skaitā 87 gadus veca kundze. Saimniecībā ir arī padsmit liellopi un citi mājlopi.

LETA jau vēstīja, ka sestdien pēcpusdienā Balvu novada Bērzpils pagastā virpuļviesulis nopostījis vairākas mājas, aģentūrai LETA pastāstīja Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Bogdane.

Jautāta, vai pagasts sniegs kādu palīdzību cietušajām saimniecībām, Bogdane sacīja, ka pagastam līdzekļu nav, tāpēc jau pirmdien tiks rakstīts iesniegums Balvu novada domei par līdzekļu piešķiršanu.

Cietušajā zemnieku saimniecībā “Krastiņi” aģentūrai LETA pastāstīja, ka aptuveni trīs minūtes ilgušā virpuļviesuļa laikā saimniecībā tobrīd atradās tās saimnieks un viņa 87 gadus vecā māte. Sieviete darbojusies āra virtuvē, bet dēls garāžā. Viņi virpuļviesulī nav cietuši.

Saistītie raksti
Zemnieku saimniecībā stāstīja, ka virpuļviesulis ne tikai pacēlis gaisā ēku jumtus, tās sagraujot, bet arī pacēlis gaisā no ēkām dažādus lielgabarīta priekšmetus, piemēram, saldētavu, kas vēlāk atrasta tuvējā laukā.

Tāpat virpuļviesuļa noceltās pirts jumta daļas trāpījušas pļavā esošajai govij, to savainojot.

Saimniecībā atzina, zaudējumi tiek apzināti, bet dabas stihija ir pilnībā to iznīcinājusi. “Palikuši tikai lopi un cilvēki,” piebilda zemnieku saimniecībā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Rīgā piestājusi viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām “Melnā pērle”
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 31 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
26 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatvojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas