×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Pazudusī “AirAsia” lidmašīna ar 162 cilvēkiem var būt jūras dibenā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Zemo cenu aviosabiedrības “Air Asia” pasažieru lidmašīna ar 162 cilvēkiem, kura svētdien pazuda virs Indonēzijas ceļā uz Singapūru, var būt jūras dibenā, pirmdien paziņoja Indonēzijas Nacionālā meklēšanas un glābšanas aģentūra.

“Balstoties uz mums sniegtajām koordinātām un uz aplēsto katastrofas novietojumu jūrā, pastāv hipotēze, ka lidmašīna atrodas jūras dibenā,” preses konferencē paziņoja aģentūras pārstāvis Bambangs Sulistjo.

“Tās ir provizoriskās aizdomas un var mainīties, balstoties uz mūsu meklēšanas rezultātu novērtējumu,” viņš piebilda.

Sulistjo sacīja, ka Indonēzijai nav “mehānismu” šīs lidmašīnas pacelšanai no jūras dibena, bet tā lūgs citu valstu palīdzību, ja tā būs nepieciešama. Šādu palīdzību ir piedāvājušas ASV, Francija un Lielbritānija.

Jau ziņots, ka lidmašīna “Airbus A320-200″svētdienas rītā pazuda virs Javas jūras stundu pēc tam, kad tā bija pacēlusies no Surabajas lidostas Indonēzijā un devusies uz Singapūru. Drīz pēc pacelšanās apkalpe lūgusi atļauju lidot lielākā augstumā nekā paredzēts lidojuma plānā, lai izvairītos no sliktiem laika apstākļiem.

Indonēzija svētdienas pēcpusdienā pārtrauca lidmašīnas meklēšanu tumsas iestāšanās dēļ, bet pirmdienas rītā to atsāka no jūras un gaisa. Meklēšana ir koncentrēta Javas jūrā Belitungas salas austrumu un ziemeļu piekrastes ūdeņos.

Meklēšanā ir iesaistījušās arī Austrālija, Malaizija un Singapūra ar savu aviāciju un kuģiem. Gatavību palīdzēt meklēšanā izteica arī ASV.

No lidmašīnā esošajiem cilvēkiem 156 bija Indonēzijas, trīs Dienvidkorejas, viens Francijas, viens Malaizijas un viens Singapūras pilsonis.

Pazudusī lidmašīna pieder Malaizijas zemo cenu aviosabiedrības “AirAsia” meitasuzņēmumam “AirAsia Indonesia”.

Lidmašīnā bija 155 pasažieri, tai skaitā 138 pieaugušie, 16 bērni un viens zīdainis, kā arī divi piloti un pieci stjuarti. Lidmašīnas otrais pilots bija Francijas pilsonis.

“AirAsia” paziņoja, ka pazudušajai lidmašīnai tehniskā apkope pēdējoreiz veikta 16.novembrī. Šīs kompānijas lidmašīnas līdz šim nav bijušas iesaistītas nevienā aviokatastrofā ar cilvēku upuriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+