Kultūra
Māksla

Visā Rīgā apskatāms Purvīša balvas finālista Ginta Gabrāna SAN virtuālo skulptūru ansamblis0

Publicitātes foto

Mākslinieks Gints Gabrāns svētdien, 7. aprīlī, atklāja SAN virtuālo skulptūru ansambli, kas redzams visā Rīgā, informē mākslinieka pārstāve Austra Bērziņa.

Izmantojot Ginta Gabrāna izveidoto paplašinātās realitātes aplikāciju SAN, iespējams arī caur sienām ieraudzīt 25 km augstus SAN Transrealitātes torņus. Tie redzami 50 km rādiusā ap Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM), kurā šobrīd SAN projekts apskatāms arī Purvīša balvas finālistu izstādē.

“Atklājot izstādi savās mājās, tālāko SAN objektu apskati ceļā uz LNMM laukumu var apvienot ar pastaigu Esplanādē. Tur apmeklētāji nokļūst nākamo SAN objektu darbības zonā,” instruē Austra Bērziņa.

Lai objekti kļūtu redzami viedtālruņos, aplikācijā jāielādē jaunie objekti, izmantojot funkciju “download”. SAN virtuālo skulptūru kompozīcijas centrs ir LNMM muzeja laukumā, kur to papildina virtuāli apskatāma fotosērija no Purvīša balvas izstādes atklāšanas 22. martā.

“Visieteicamākā vieta, lai apskatītu SAN projektu, ir LNMM jumta terase. No šīs terases atklājas gan skats uz Esplanādi un Rīgu, gan ir telpas plašums objektu apskatei. Tur arī apmeklētāju viedierīci labi “redz” GPS satelīti, kas nodrošina SAN ģenerētās telpas darbību.

Šo projektu citādākā veidā var aplūkot arī Google Street View panorāmas bildēs – meklējot LNNM laukumā un Zirgu ielā, kur pagājušajā gadā tika izstādīts nominētais projekts “Transrealitātes Zirgu iela”.

LA.lv