×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. novembris, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK sāks sarunas ar iespējamiem tieslietu ministra kandidātiem (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-TB/LNNK" ģenerālsekretārs Gatis Sprūds (no kreisās) un valdes līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars piedalās nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK konferencē, kurā apspriež būtiskākās politiskās aktualitātes un paveikto darbā valdībā un Saeimā, kā arī dalību gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvjiem nav bažu, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) varētu noraidīt apvienības prasību un neatsaukt no tieslietu ministra amata nu jau bijušo VL-TB/LNNK pārstāvi Jāni Bordānu, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

“Koalīcijas līgums starp partneriem paredz, ka premjeram šis lēmums ir jāizskata un pēc tam notiek nākamā kandidāta virzīšana,” sacīja Ozoliņa.

To, vai aicināt premjeru lēmumu par Bordāna atlaišanu no amata pieņemt ātrāk nekā koalīcijas līgumā noteiktajā termiņā, proti, nedēļas laikā, nacionālā apvienība lems rīt, 4.novembra, valdes sēdē. “Publiski visi dzirdējām, ka premjers teica, ka ieturēs pauzi, taču dažkārt publiskā retorika ir cita nekā politiķiem sazinoties savā starpā,” minēja Ozoliņa.

Jaunnedēļ sākšoties sarunas ar personām, kuras varētu ieņemt tieslietu ministra amatu, taču steigas šajā jautājumā nebūšot. “Mums jāizsver starp vairākiem kandidātiem, tāpēc sasteigt šo lietu nav vēlams,” skaidroja Ozoliņa.

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA apliecināja, ka Dombrovskis pieturēsies pie tā, kas ir rakstīts koalīcijas līgumā. Premjers piektdien ir saņēmis oficiālu VL-TB/LNNK iesniegumu par Bordāna atsaukšanu. “Šis dokuments tiek uztverts kā brīdinājums no nacionālās apvienības puses, ka viņi nedēļas laikā gatavojas pieņemt lēmumu par ministra atcelšanu. Tātad to vērtēs nedēļas laikā,” uzsvēra Panke.

Viņš arī uzsvēra, ka šobrīd netiek izslēgta neviena iespēja – arī tā, ka premjers varētu Bordānu no tieslietu ministra amata neatcelt. “Premjeram ir jāvērtē visas iespējas. Viņš vērtēs nacionālās apvienības dokumentu, un pirmdien šis jautājums tiks apspriests koalīcijas padomes sanāksmē. Balstoties uz šo informāciju, premjers pieņems lēmumu,” sacīja Panke.

Jau ziņots, ka VL-TB/LNNK vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

VL-TB/LNNK lēmumam atsaukt Bordānu no tieslietu ministra amata varētu būt gaidāmi būtiski šķēršļi.

Ministrs var zaudēt amatu, ja viņš pats iesniedz demisijas rakstu. Tāpat ministra demisiju var pieprasīt Ministru prezidents vai arī desmit Saeimas deputāti, parakstot rosinājumu parlamenta sēdē izskatīt jautājumu par neuzticības izteikšanu ministram.

Nacionālai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr pagaidām no publiski paustajiem komentāriem un arī kuluāru sarunām var secināt, ka Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī vairāki “Vienotības” politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju.

Kaut arī publiski izskanējis, ka šāds VL-TB/LNNK lēmums saistīts ar Bordāna pieteiktajām izmaiņām maksātnespējas procesu norisē, kuluāros arī izskan viedoklis, ka ministrs paziņojis par plānotājām reformām, lai viņa atsaukšana izskatītos pēc izrēķināšanās. Par iecerēm veikt izmaiņas maksātnespējas procesa jomā Bordāns izvēlējies paziņot pirmdien preses konferencē, jo par savu iespējamo atsaukšanu viņš ticis brīdināts jau pirms nedēļas, tādējādi lūdzot izdarīt izvēli saistībā ar darbību politiskajos spēkos.

TB/LNNK valde uzskata, ka tieslietu ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK. Ar Bordānu vairāku mēnešu garumā risinājušās sarunas par viņa turpmāko politisko darbību. Nacionālās apvienības pārstāvji vairākkārt uzsvēruši, ka Bordāna atrašanās biedrībā “Demokrātiskie patrioti”, kas paziņojusi par jaunas partijas veidošanu, nav normāla situācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ka var atlaist Bordanu ar tadu “flimsy” excuse.
  vai tu tiešam domā ka NA balsotāji to sapratīs?
  skaties kas notiek” Lusis atkapies no maksatnespējas administrātora pozicijas.
  vai tas neliecin ka NA kaut kas smird, ka Lušu darbs ir kompromitēts? un tā info
  ka iznāks aizskars tavu partiju jo ir cilvēki kas deva naudu NA un ir saistīti ar netirām lietām.
  un NA domā ka varēs krizi kas sakas NA partijā – Jus domājat ka krizi kas sākas un turpināsies jusu partija lidz velēšanām apstāsies ja noviržat uzmanību no jusu donoru naudu kas ir ietekmējis daudz procesus Lušu darba vietā.
  ????????

 2. Atvainojos, jums nav kauna un goda. Ministrs labi strādā, nav atsaukts, bet jūs jau meklējat jaunu ministru. Jums nav tādu tiesību. Jums VL/TBLNNK nav partija, bet bērnudārzs. Uz jūsu bērnišķīgām gaudām nav tiesiska pamata atsaukt ministru.

  Jūs esiet provokatori, Latvijai neko labu neesat atnesuši, tikai nelaimes un postu, naidu starp tautībām. Jums kā bērniem pēkšņi sagribējies uz poda – tā ar ministra atsaukšanu, kas ministrs biedrībā darbojies jau labu laiku un meklēja sadarbību, lai APVIENOTU NACIONĀLOS spēkus, bet jums ir svarīga nauda, sponsori, bet tiesiskums pie pakaļas, kā izrādās.

  VL/TBLNNK – skuju taku.

 3. kadi ir paskaidrojumi no NA?? vai Dzintars ir mediai teicis ka Bordāns ir iestājies citā partijā???
  kadēļ Dzintars klusē??? kādēļ NA saviem velētājāiem nav deklarējuši faktus šajā lietā????

 4. diemžel es vairs nevaru atbalstīt Dzintaru un Nacionālo apvienību.
  arpŗāts, nav neko skaidrojis tautai, nav neko sakrīgu teicis par šo lietu.
  kur ir tas Dzintars kuru sakumā mes uzticējam?
  ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  • Melot ir pretīgi nekad par NA nebalsoji, bet es teikšu tā , patreiz likumsakarīgi, ka Bordāns aizstāv savu amatu, bet skumji tas, ka viņš aizstāv savu amatu ar tukšu vāvuļošanu, vajag pierādījumus, lai kaut kam ticētu, bet patreiz to nav. Toties ir pierādījumi, ka Bordāns iesaistījies Demokrātisko patriotu dibināšanā arī tas ir fakts, ka tas ir vēl viens latviešu šķēlējspēks politikā. Ja tas tā ir tad loģiski, ka Bordānam NA nav vietas, lai iet tur ko cenšas dibināt. Ja Bordāns sniegs pierādījumus par savu sacīto tikai tad es mainītu savas domas, bet patreiz par tukšu muldēšanu tālāk nav ticis.

 5. Delfu komentāros bija ļoti precīzs vērtējums Nacionālajai apvienībai – “Nacionālā aprobežotība”. Tās izdarības kļūst arvien neskaidrākas, un, ja tas tā notiek, tad pamatā visam ir liela nauda. Ne velti tiek runāts par maksātnespējas administratoriem. Viņu peļņa nav mazā. Mani uzmanīgu darīja NA neinterese par Ķemeru sanatoriju – mūsu valsts nacionālo lepnumu. Saprotu, ka NA nav ne valstiski, ne sociāli atbildīga. Tāpēc par to vairs nākamajās vēlēšanās nebalsošu.

  • Dumjš komentārs, dumja šķēlēja rakstīts, izskatās pēc Šlesera šlakas piekritēja.
   Visa ši jezga grozās ap to, ka NA uzkāpa uz varžacīm ievērojamam spekulantu noziedzīgam lokam, kuri iztirgo šo valsti tirgojot NI un pretī šie spekulanti un iztirgotāji dod TUA. Šie spekulanti ir pietuvinati daudzām partijām tai skaitā Vienotībai, tai skaitā Šeseristiem, tai skaitā ZZS, tai skaitā SC.
   Bordāns ir mainījis daudzas partijas, tagad viņš piesaistās DP, kas ir faktiski zem Vienotības paspārnes dibināta partija un viss dēļ tā , lai nenotiktu TUA un Latvijas iztirgošanas apturēšana, lai nepiepildītos NA vēlme šajā jomā. Vienotībai ir tendence citās partijās iefiltrēt sev lojālus cilvēkus un domāju, ka to ne es viens ievēroju.Piekrītu NA, ka tā sevī neļauj ievazāt politiskos spiegus.

   • Cik perfekts arguments! – „sevī neļauj ievazāt politiskos spiegus”. Tātad Jānis Bordāns ar „dunci un revolveri” piespieda NA iecelt viņu par tieslietu ministru. Un NA, lai nepieļautu asinsizliešanu, ar grūtu sirdi šo ultimātu pieņēma. Skaidrs. Līdz šim kļūdaini uzskatīju, ka NA pati ieteica un virzīja J. B. šim amatam. Un vēl gauži nesen bija tik apmierināta ar viņa darbu, ka paralēli uzticēja viņam arī brīvo kultūras ministra krēslu. Interesanti būtu lasīt Jūsu argumentu, kas pēkšņi – kā uz sitiena – noticis, ka Bordāns ir kļuvis par nekur nederīgu ministru, sliktu profesionāli. Rīkojies pretēji valsts interesēm? Bet varbūt – apvienības? Tātad kas ir primārais – apvienība vai valsts?

Draugiem Facebook Twitter Google+