×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

VP priekšnieks: Pirms vasaras brīvlaika bērni jābrīdina par trim galvenajiem riskiem

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Pirms vasaras brīvlaika bērni ir jāiepazīstina ar trīs galvenajiem drošības apdraudējuma riskiem, preses konferencē pirmdien akcentēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš minēja mantiskos noziegumus, kuri visbiežāk saistāmi ar mobilo telefonu zādzībām, bet vasaras periodā arī velosipēdu zādzības, ceļu satiksmes negadījumi un pret bērniem vērsto noziegumu skaits internetā.

Satiksmes negadījumi var notikt gan braucot ar velosipēdu, gan šķērsojot ielu, gan pārvietojoties automašīnā, kurā ne vienmēr tiek izmantoti bērnam piemēroti sēdeklīši un drošības jostas. Tāpat pēdējos gados arvien pieaug cilvēku skaits, kas pārvietojas ar velosipēdiem, tāpēc svarīgi, ka bērni pārzina gan satiksmes noteikumus, gan aizsargaprīkojuma lietošanu, stāstīja Ķuzis.

Brīvo laiku bērni mēdz pavadīt internetā, un pēdējos gados pieaudzis pret bērniem vērsto noziegumu skaits. Interneta vidē personas, kuras var apdraudēt bērnu, slēpjas zem tādiem pašiem profiliem kā bērni, tāpēc šīs problēmas risināšanā jāiesaistās vecākiem, gan ar bērniem riskus pārrunājot, gan pārliecinoties, ar ko bērns draudzējas virtuālajā vidē.

Ķuzis arī uzsvēra, ka pēdējos gados būtiski samazinājies sastādīto protokolu skaits nepilngadīgajiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere norādīja, ka Latvijā pieaug traumu skaits jauniešu vidū, tāpēc ir būtiski bērniem iemācīt, kā pareizi rīkoties traumas gadījumā. Vecumā no 7 līdz 17 gadiem biežāk no dažādām traumām cieš puiši, jo viņi ir pārgalvīgāki un nepārdomā savu rīcību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons sacīja, ka pērn noslīkstot gāja bojā 109 cilvēki, noslīkušo skaits pēdējos gados samazinās.

2014.gadā noslīka 154 cilvēki, no kuriem deviņi bija bērni, bet pērn noslīka 109 cilvēki, tajā skaitā viens bērns. Viņš arī piebilda, ka aicina skolēnus un skolotājus iepazīties ar VUDG internetā vietnē ievietoto informāciju, kurā apkopoti biežākie negadījumu veidi un ieteikumi, kā no tiem izvairīties. Tāpat ir pieejams interaktīvais materiāls “Drošais mājoklis”.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere norādīja, ka Latvijā pieaug traumu skaits jauniešu vidū, tāpēc ir būtiski bērniem iemācīties pareizu traumu profilaksi. Viņa arī pieminēja, ka vecumā no 7 līdz 17 gadiem biežāk no dažādām traumām cieš puiši, jo viņi ir pārgalvīgāki un nepārdomā savu rīcību.

Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa informēja, ka trešo gadu pēc kārtas notiek informatīvi izglītojošs konkurss “Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas situācijās, kā arī pievērst uzmanību problemātikai, kas skar skolēnu izglītošanu ar drošību saistītiem jautājumiem. Šogad konkursa ietvaros akcentē drošību uz ūdens un tā tuvumā.

Konkursa ietvaros trīs gadu laikā ir informēti vairāki tūkstoši skolēnu no visas Latvijas. Sabiedrības izglītošanas pasākumi ir svarīgi, jo zināšanas, ko skolēni iegūst šī konkursa laikā var noderēt kritiskās situācijās nākotnē.

Preses konferencē par bērnu un jauniešu drošību vasaras brīvlaikā piedalījās arī, “Latvijas Gāze” Ekspluatācijas un tehniskās daļas vadītājs Normunds Krūmiņš un Līvu Akvaparka Glābšanas dienesta vadītājs Artis Kampenuss.

Vispārizglītojošās skolās mācību gads noslēgsies 30.maijā. Skolēnu brīvlaiks ilgs trīs mēnešus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+