Mobilā versija
-3.3°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
9. novembris, 2015
Drukāt

Zaļmēslojuma augi augsnei

PL09112015

Vēlos uzzināt par zaļmēslojuma augiem, piemēram, eļļas rutkiem, rudziem. Kad tos var sēt un ieart zemē? Kāda nozīme ir zaļmēslojumam? Jānis Alojas Novadā

Vienā laukā vairākus gadus pēc kārtas audzējot radniecīgus augus, savairojas viena veida patogēni. Līdz ar svešākiem kultūraugiem augsni iespējams uzlabot, atveseļot, attīrīt, bagātināt ar organiskajām vielām. Pēc Zemkopības zinātniskā institūta Selekcijas nodaļas vadītājas Sarmītes Rancānes teiktā, vieni no labākajiem zaļmēslojuma augiem ir griķi. Mazdārznieki pārsvarā izmanto rudzus, lai atveseļotu un dezinficētu augsni siltumnīcās (zem seguma neaudzē labību, līdz ar to rudzi nav radniecīga kultūra tomātiem, gurķiem). No krustziežu dzimtas augiem diezgan populāri ir eļļas rutki un baltās sinepes. Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta Sēklkopības nodaļas vadītāja Lidija Vojevoda no tauriņziežiem par labāko zaļmēslojuma kultūru uzskata sarkano āboliņu.

Vairāk – šodienas “Praktiskā Latvieša” numurā vai arī žurnāla elektroniskajā izdevumā.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (2)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+