Mobilā versija
+1.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
9. novembris, 2015
Drukāt

Zaļmēslojuma augi augsnei

PL09112015

Vēlos uzzināt par zaļmēslojuma augiem, piemēram, eļļas rutkiem, rudziem. Kad tos var sēt un ieart zemē? Kāda nozīme ir zaļmēslojumam? Jānis Alojas Novadā

Vienā laukā vairākus gadus pēc kārtas audzējot radniecīgus augus, savairojas viena veida patogēni. Līdz ar svešākiem kultūraugiem augsni iespējams uzlabot, atveseļot, attīrīt, bagātināt ar organiskajām vielām. Pēc Zemkopības zinātniskā institūta Selekcijas nodaļas vadītājas Sarmītes Rancānes teiktā, vieni no labākajiem zaļmēslojuma augiem ir griķi. Mazdārznieki pārsvarā izmanto rudzus, lai atveseļotu un dezinficētu augsni siltumnīcās (zem seguma neaudzē labību, līdz ar to rudzi nav radniecīga kultūra tomātiem, gurķiem). No krustziežu dzimtas augiem diezgan populāri ir eļļas rutki un baltās sinepes. Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta Sēklkopības nodaļas vadītāja Lidija Vojevoda no tauriņziežiem par labāko zaļmēslojuma kultūru uzskata sarkano āboliņu.

Vairāk – šodienas “Praktiskā Latvieša” numurā vai arī žurnāla elektroniskajā izdevumā.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+