Mobilā versija
Brīdinājums +9.1°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Britānijas zāļu firma dod kukuļus ārstiem
 (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Glaxo Smith Kline (GSK)

Britānijas farmācijas kompāniju “GlaxoSmithKline” Polijā sagaida kriminālizmeklēšana saistībā ar apsūdzībām, ka tā piekukuļojusi ārstus, ziņo raidsabiedrības BBC.

Apsūdzības izvirzītas 11 ārstiem un “GlaxoSmithKline” reģionālajam vadītājam par kukuļdošanu laika periodā no 2010. līdz 2012. gadam. Bijušais kompānijas tirdzniecības pārstāvis Polijas Lodzas apgabalā Jareks Višņevskis pavēstījis, ka ārstiem ticis maksāts, lai viņi pacientiem piedāvātu “GlaxoSmithKline” pretastmas zāles “Seretide”. Višņevskis norāda, ka “pastāv vienkāršs vienādojums”. “Mēs maksājam ārstiem, viņi mums nodrošina recepšu izrakstīšanu. Ja mēs nemaksājam ārstiem, mēs nesaņemam receptes mūsu medikamentiem.” “Tas ir kukulis,” sacīja Višņevskis, apstiprinot, ka, lai arī uz papīra maksājums paredzēts izglītošanas pakalpojumiem, ārsti apzinās ļoti skaidri, ka viņiem pret šo maksājumu nepieciešams nodrošināt noteiktu skaitu recepšu.

Kāds ārsts jau atzinis vainu, saņēmis naudassodu un nosacītu kriminālsodu. Viņš pavēstīja, ka pieņēmis 100 mārciņas par vienu lekciju, kuru viņš nemaz nav vadījis, taču darījis to tikai “GlaxoSmithKline” tirdzniecības pārstāvju spiediena dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pie mums dāvanas dod ne tikai ārstiem, bet arī aptieku vadītājiem… Un ne jau taas mazaakaas… sadzīves tehnika, ceļojumi u.t.t.

  2. pie mums nu gan nekas tāds nav iespējams!

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+